2017-10-05

Europos profesinių gebėjimų savaitė jau lapkričio 20-24 d.

Europos profesinių gebėjimų savaitė jau lapkričio 20-24 d. pagrindinė nuotrauka

2017 m. lapkričio 20-24 d. vyks jau antrus metus organizuojama Europos profesinių gebėjimų savaitė. Ši Europos Komisijos iniciatyva sukvies į įvairiausius renginius nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmeniu visoje Europoje.

Europos profesinių gebėjimų savaitės tikslas – didinti profesinio mokymo patrauklumą, atskleisti jaunimo talentą pasirenkant profesinio mokymo kelią.

Iniciatyvos metu planuojama suorganizuoti per 1000 000 renginių visoje Europoje. Pernai Lietuvoje ši iniciatyva praėjo, išties, sėkmingai. Savaitėje dalyvavo 32 Lietuvos profesinio mokymo įstaigos bei kitos organizacijos, o iš viso buvo suorganizuoti 58 renginiai.

Kviečiame ir šiemet prisidėti prie Europos profesinių gebėjimų savaitės ir registruoti savo institucijos renginius Europiniame žemėlapyje, paspaudus šią nuorodą. Šiame žemėlapyje galite registruoti visus savo institucijos renginius, kurie atitinka iniciatyvos tematiką ir, kurie jau įgyvendinti nuo š.m. rugsėjo 1 d. ar dar bus įgyvendinti iki š.m. gruodžio 31 d.

Taip pat visas Jūsų institucijos iniciatyvas bei renginius kviečiame trumpai aprašyti Europos profesinių gebėjimų savaitės renginių Lietuvoje sąraše.

Nacionalinių veiklų, kurias kviečiama įgyvendinti, pavyzdžiai:

  • karjeros dienos arba švietimo mugės, atvirų durų dienos;
  • seminarai, konferencijos, kiti sklaidos renginiai;
  • nacionaliniai, regioniniai arba vietos gebėjimų konkursai, apdovanojimų ceremonijos;
  • „Metų darbuotojo“ apdovanojimai bendrovėse;
  • straipsniai ar pasisakymai, kuriuose akcentuojami svarbiausi profesinių įgūdžių tyrimų ir ataskaitų rezultatai;
  • žinomų žmonių apsilankymas bendrovėse „vienos dienos kitokiam darbui“;
  • nuotraukų arba vaizdo įrašų konkursai;
  • komunikacijos strategijos organizacijoje parengimas, kad apie profesinį mokymą sužinotų daugiau svarbių politikos formuotojų;
  • sėkmės istorijos, susijusiomis su profesiniu mokymu bei karjera;
  • informacijos sklaida socialiniuose tinkluose „Twitter“, „YouTube“, „Facebook“, tinklaraščiuose.

 

Jūsų patogumui Europos Komisija pasirūpino iniciatyvos sklaida. Paspaudę šią nuorodą galite rasti renginio organizavimo gaires ir atvirukus iniciatyvos viešinimui lietuvių kalba. Švietimo mainų ir paramos fondas už medžiagos turinį/vertimą neatsako.

Daugiau informacijos apie iniciatyvą rasite Europos Komisijos puslapyje http://ec.europa.eu/social/VocationalSkillsWeek

Kilus klausimų, kviečiame kreiptis į projektų koordinatorę Kristiną Maldonienę el. paštu kristina.maldoniene@smpf.lt arba telefonu (8 5) 250 37 03.