2020-02-14

Rekomendacijos „Erasmus+“ projektų vykdytojams dėl Korona viruso

Rekomendacijos „Erasmus+“ projektų vykdytojams dėl Korona viruso pagrindinė nuotrauka

Po Korona viruso protrūkio Kinijoje Europos Komisija rekomenduoja organizacijoms, kurios įgyvendina „Erasmus+“ projektus, susisiekti su projektų dalyviais, kurie šiuo metu yra Kinijoje arba planuoja vykti į/iš Kinijoje esančias teritorijų, kuriose aptiktas Korona virusas. Taip pat reikalingą informaciją ir pagalbą gali suteikti ambasados bei konsulatai.

Projekte dalyvaujančių organizacijų ir asmenų atsakomybė – nuspręsti, kokių veiksmų imtis, pavyzdžiui, atidėti ar atšaukti nebūtinus vizitus į Kiniją. Rekomenduojama atsižvelgti, ar teritorija Kinijoje, į kurią planuojama vykti, yra saugi tuo metu, kai planuojama vykti į šalį.

Atkreipiame dėmesį, kad nacionalinės agentūros gali pritaikyti force majeure tik tais atvejais, kai veiklos vyksta Kinijos ar kitose teritorijose, kuriose paplitęs Korona virusas, taip, kaip nurodyta sutartyje tarp nacionalinės agentūros ir projektų vykdytojo bei kaip apibrėžta programos vadove.

Dotacijos gavėjai gali atšaukti arba nukelti veiklas, suplanuotas šiuose regionuose, žvelgdamos į situaciją tiek lanksčiai, kiek leidžia programos „Erasmus+“ taisyklės. Šie principai galioja tiek išvykstamajam, tiek atvykstamajam mobilumui.

Pagrįstos repatriacijos išlaidos bus pripažįstamos kaip išimtinės tinkamos išlaidos, pagal standartinę atsiskaitymo procedūrą.

Kilus klausimų, kreipkitės el. paštu info@smpf.lt

Užsienio reikalų ministerijos rekomendacijas dėl vykimo į Kiniją galite rasti čia.