2019-03-13

Aktyvūs piliečiai: jaunimo dialogas Pietryčių Lietuvoje

Aktyvūs piliečiai: jaunimo dialogas Pietryčių Lietuvoje pagrindinė nuotrauka

 

Vasario 18 d. Daugirdiškių mokymų centre startavo antri „Aktyvūs piliečiai: jaunimo dialogas Pietryčių Lietuvoje“ mokymai. Projektą įgyvendina VšĮ „Politikos tyrimų ir analizės institutas“ kartu su „Erasmus+“ programa ir Britų Taryba Lietuvoje. Projektu siekiama suburti ir įgalinti daugiatautes Lietuvos rajonų bendruomenes bendriems pozityviems veiksmams.

Į mokymus susirinko įvairaus amžiaus žmonių iš penkių tikslinių savivaldybių – Trakų, Šalčininkų, Švenčionių, Vilniaus ir Visagino. Mokymų metu dalyviai buvo supažindinami, kur ir kaip yra priimami sprendimai, mokomi, kaip patys gali į šiuos procesus įsitraukti, konsultuojami, kaip kalbėti, kad būtų išgirsti, ir pan.

Į mokymus taip pat buvo pakviestas Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) tarptautinių reikalų koordinatorius Paulius Serapinas, kuris pristatė organizacijos veiklą, struktūrą ir viziją – daryti viską, kad jaunimo balsas būtų išgirstas tiek vietiniu, tiek nacionaliniu ir net pasauliniu mąstu. LiJOT yra didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje, vienijanti nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas – jungianti tūkstančius jaunų žmonių – todėl tikimasi, jog supažindinimas su jos veikla mokymų dalyviams pravers ateityje.

Jaunimo dialogo mokymai yra viena iš projekto sudėtinių dalių. Vėliau mokymų dalyviai bus konsultuojami ir palaikomi, kartu su „Politikos tyrimų ir analizės instituto“ atstovais organizuos „Active Citizens“ dienas savo bendruomenėse.

 


VšĮ „Politikos tyrimų ir analizės institutas“