2019-09-19

„Aš esu čia“ projekto dalyvių susitikimas

„Aš esu čia“ projekto dalyvių susitikimas pagrindinė nuotrauka

Besibaigianti gegužė sukvietė į penktąjį „Erasmus+“ strateginių partnerysčių projekto „Aš esu čia!“ partnerių susitikimą, kuris vyko Portugalijos saloje Madeiroje. Susirinkome iš skirtingų Europos kampelių – Lietuvos, Lenkijos, Graikijos, Turkijos ir Italijos į Escola Básica e Secundária Dr. Ângelo Augusto da Silva mokyklą.

Nuo pirmos dienos prasidėjo intensyvus darbas. Mokyklos šeimininkai pristatė savo mokyklą, supažindino su neįgalių vaikų ugdymo galimybėmis Madeiroje ir Portugalijoje. Skirtingų gebėjimų ir ugdymosi poreikių turintys mokiniai kartu su draugais pristatė savo mokyklą, šalį, jos klimatą, kultūrą, lankytinas vietas. Susitikimo metu kiekviena šalis partnerė pristatė savo namų darbus.

Kiekvienoje mokykloje mokiniai kalbėjosi apie svajones, skambant muzikai piešė savo svajonę. Iš eksponuojamų piešinių balsavimo būdu mokiniai išrinko 5 gražiausius, kurie pateks į projekto knygą. Projekto dalyviai supažindino visus susirinkusius su savo šalies tautiniais drabužiais ir šokiais. „Man labai patiko lietuvių liaudies šokis „Oira“. Jis juokingas ir smagus“, – džiaugėsi Escola Básica e Secundária Dr. Ângelo Augusto da Silva mokyklos mokinė Carla Beatriz. „Smagu, kad galėjome pasimokyti šokti skirtingų šalių šokius,“ – pritarė mokinys Michał iš Lenkijos, Rybniko miesto.

Visi susidomėję stebėjo Kėdainių specialiosios mokyklos „Mažojo teatro“ spektaklio „Voro vestuvės“ vaizdo įrašą. Kuriant šį muzikinį spektaklį panaudotas Batti Strauss metodas, kurį mokymuose Lenkijoje, projekto „Aš esu čia!“ metu, įvaldė mokytojos Daina Jonavičienė ir Janina Dautartienė.

„Labai smagu, kad mokyklai suteikiamos galimybės ugdymo procesą perkeltį į kitas erdves, tokias kaip vandenynas: mokytis plaukti, nardyti, buriuoti, irstytis irklente, baidare. Kaip mokinys džiaugiausi pamoka vandenyne!“ – mintimis dalinosi Kėdainių specialiosios mokyklos mokytoja Vaiva Siutilienė. O mokytoja Daina Jonavičienė pasidžiaugė kita organizuota veikla: „Buvo gražu žiūrėti, kaip visi projekto dalyviai nešini telefonais, fotoaparatais botanikos sode stebėjo, aptarinėjo fotografavo išskirtinius augalus ir gėles, bandė surasti ir atpažinti savo šalyje augančius augalus. Grįžę į mokyklą rengė užfiksuotų kadrų pristatymus.“

„Įdomi mokyklos aplinka, didelės erdvės, esančios lauke, po stogu, kur mokiniai praleidžia pertraukas kalbėdami, žaisdami, būdami kartu. Matyti, kad visi mokiniai labai draugiški, šilti, palaiko vieni kitus“, – pastebėjimais dalijosi 7 klasės mokinė Evelina. O aštuntokė Raminta pasakojo, kad susirado draugų iš kitų šalių, su kuriais tikisi palaikyti santykius elektroninėje erdvėje.

Paskutinę dieną, stebėdami mokinių pasirodymus, dalyvaudami masinėje zumbos pamokoje, mokykloje paminėjome tarptautinę vaikų gynimo dieną. Iš kelionės parsivežėme begalę įspūdžių, minčių, idėjų, užduočių tolesniems darbams.

Mokytojos Vaiva Siutilienė, Daina Jonavičienė