2017-10-31

Dalinimasis patirtimi motyvuoja dirbti gerai

Dalinimasis patirtimi motyvuoja dirbti gerai pagrindinė nuotrauka

2017 m. spalio 5–12 dienomis Faro mieste, Portugalijoje, vyko seminaras „EVS Turn On“, skirtas dirbantiems su Europos savanorių tarnybos (EST) projektais. Dalyviai iš Rumunijos, Vengrijos, Lenkijos, Graikijos, Čekijos, Ispanijos (tiksliau – Katalonijos), Lietuvos ir Portugalijos dalijosi patirtimi, kurios pagrindu bus parengtas elektroninis leidinys.

Daugiau nei pusė dalyvių ir seminaro vadovai – buvę EST dalyviai. Kiekvieno dalyvio patirtis ypatinga, nes nepaisant įvairių sunkumų, savanorystė teigiamai pakeitė jaunų žmonių gyvenimus – atsirado daugiau tarpkultūrinio pažinimo, daugiau prasmės daryti gerus darbus, daugiau noro ginti Europoje įtvirtintas vertybes, daugiau galimybių dirbti ar užsiimti kita veikla.

Įspūdinga, kad daugelio projektų tęstinumas, kurio negalima numatyti – sukurti ilgalaikiai asmeniniai santykiai ir įkurtos nevyriausybinės organizacijos, padedančios ginti žmogaus teises už Europos Sąjungos ribų: Rusijoje, Turkijoje, Ganoje. Sukrečia, girdint tikrųjų šiandienos herojų pasakojimus apie tai, kaip jauni žmonės rizikuoja savo sveikata ir net gyvybe, stengdamiesi apginti suvoktas vertybes.

Turkijoje gindama šešiametį pabėgėlį sirą viena savanorė lenkaitė buvo sumušta iki sąmonės netekimo gatvėje, o kitai Ganoje buvo kelis kartus buvo prie kaklo įremtas peilis ir pagrasinta, kad nebegrįš namo, nes drįso garsiai pasakyti, kad labdaros ir kitų projektų pinigai nepasiekia tų, kam jie skirti.

Stebėjausi ir žavėjausi jaunatviška drąsa, nepakantumu netiesai ir išnaudojimui, bandymu visad ieškoti išeities ir galų gale požiūriu, kad „gera ar bloga patirtis – gera patirtis“.

Seminaro metu buvo sukurtas vaizdo klipas, kviečiantis visus buvusius savanorius dalintis savo istorijomis. Jį rasite: https://www.facebook.com/EVSTURNON/. Daugiau apie projektą https://evsturnon.wordpress.com

                          Vilma Indrikonienė, VšĮ „Creativitas“