2017-07-13

Dalyvauti tikrai verta!

Dalyvauti tikrai verta! pagrindinė nuotrauka

Aš ir penki mano kolegos iš Lietuvos policijos mokyklos dalyvaudami Erasmus+ projekte stažavomės Latvijos valstybinėje policijoje. Dalyvavimas šiame projekte įsimins ilgam, bet pradėkime viską nuo pradžių…

Apie įgyvendinamą projektą sužinojome pirmaisiais mokymosi mokykloje mėnesiais. Projekto vadovė su didžiuliu entuziazmu pasakojo apie anksčiau vykusius  Erasmus + programos, Leonardo da Vinci mobilumo projektus, kurie suteikė kursantams galimybę stažuotis Jungtinėje karalystėje, Ispanijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, pasakojo jų įspūdžius, rodė nuotraukas, vaizdo įrašus. Tais pasakojimais projekto vadovė mane taip sužavėjo, kad nusprendžiau nedelsdama užpildyti dalyvio anketą. Kai buvo paskelbta atranka dalyvavau joje, negalvojau, kad pavyks patekti, bet… pavyko!           

Tiesa, atranka buvo tik pirmas žingsnis, po kurio prasidėjo mėnesio trukmės anglų kalbos kursai, kuriuose gilinome savo anglų kalbos žinias. Galiu drąsiai teigti, kad lengva nebuvo, kadangi kursai vyko po privalomų kasdieninių užsiėmimų mokykloje, kurie trunka iki 16 val., taigi mokytis papildomas kelias valandas kartais būdavo labai sunku. Vis dėlto džiaugiuosi, kad turėjau galimybę dalyvauti šiuose kursuose, nes atvykus į Latviją kalbėti angliškai buvo ne taip ir sunku, kaip atrodė iš pradžių.

Išvykimo į stažuotę dieną visi važiuojantys į Latviją projekto dalyviai grįžome iš praktikos savo policijos komisariatuose vienam tikslui – pasisemti dar daugiau patirties, tik šį kartą -  iš užsienio kolegų. Pirmąją stažuotės dieną susipažinome su mentoriais, kurie mums pristatė Latvijos policijos sistemą, Latvijos valstybinę policijos kolegiją, aprodė centrinę Rygos miesto policijos areštinę.  Stažuotės metu taip pat aplankėme Liepojos ir Daugpilio miestus, esančius skirtingose Latvijos regionuose, kur pareigūnai mus supažindino su įstaigų struktūra, darbuotojų skaičiumi, aprodė patalpas. Laba džiugu, kad mes ne tik lankėme įstaigas, stebėjome policijos pareigūnų darbą, bet ir kartu patruliavome su užsienio kolegomis. Patruliuojant galima buvo įžvelgti daug panašumų su Lietuvos policijos patrulių darbu. Taip pat stažuodamiesi Latvijoje sužinojome, kad pas juos yra Rygos miesto ir uosto policija, kurios priklauso miestui, o ne valstybei. Lietuvoje to nėra. Patruliuodami kartu su uosto policijos pareigūnais turėjome unikalią galimybę patruliuoti Dauguvos upe iki Rygos įlankos.  

Dalyvaudami projekte taip pat turėjome ir kultūrinę programą. Jos metu aplankėme nemažai unikalių Latvijos vietų. Liepojoje buvome karių kalėjime, kuris buvo statytas kaip ligoninė. Gidas pasakojo, kad kalėjimas buvo skirtas nusikaltusiems kariams. Matyti kraupūs vaizdai ir gido pasakojimai, manau, ilgam įstrigo atmintyje…  Taip pat aplankėme ir Rygos senamiestį, plaukiojome Dauguvos upe. Žaidėme boulingą, lankėmės Rygos zoologijos sode. Daugpilio mieste lankėme XVIII  a. statytą tvirtovę, kuri užima net 10 ha. plotą, o pakeliui į Rygą aplankėme ir Likimo sodą, kuriame žmonės, netekę savo artimųjų, jų garbei pasodina medelį. Kultūrinė programa buvo labai įdomi, praplečianti mūsų pasaulėžiūrą.

Dvi savaitės praleistos Latvijos policijos institucijose pralėkė kaip viena diena. Labai džiaugiuosi, kad turėjau progą dalyvauti Erasmus + projekte. Tikiuosi, kad tie projektai Lietuvos policijos mokykloje gyvuos dar ne vienerius metus ir besimokantys kursantai tai pat turės galimybę semtis patirties iš užsienio kolegų.

 

Sabina Oklinskaitė, Lietuvos policijos mokyklos Erasmus + projekto Nr. 2015-1-LT01-KA102-013210 „Mokykis iš policijos užsienio šalyse“ dalyvė