2016-03-07

Europos Komisija puikiai įvertino Panevėžio rajono švietimo centro projektą

Europos Komisija puikiai įvertino Panevėžio rajono švietimo centro projektą pagrindinė nuotrauka

2016 m. pradžioje Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas Panevėžio rajono švietimo centro kartu su Ispanijos, Lenkijos, Vengrijos ir Portugalijos partneriais įgyvendintą projektą „Suaugusiųjų švietimo gairės artėjant 2020-iesiems“ (“Adult education pathways towards 2020“) paskelbė kaip sėkmės istoriją. „Erasmus+" rezultatų platformoje šis projektas bus pažymėtas kaip puikus pavyzdys visoms švietimo organizacijoms, įgyvendinančioms „Erasmus+" projektus. Projekto veikla buvo finansuota iš Mokymosi visą gyvenimą programos.

Mokymosi partnerystės projektas „Suaugusiųjų švietimo gairės artėjant 2020-iesiems“ įgyvendintas 2012-2014 m. Šios partnerystės tikslas buvo paminėti 2012-uosius Europos aktyvaus senėjimo ir kartų solidarumo metus, kuriant įvairius vyresnio amžiaus piliečių mokymosi modelius bei skatinant mokymosi partnerystės projekte dalyvaujančių partnerių keitimąsi įvairiomis metodologijomis. Veiklose aktyviai dalyvavo visi partneriai, jie dalijosi patirtimi koordinaciniuose susitikimuose, seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse, konferencijose, buvo organizuojami tarptautiniai konkursai ir parodos. Visų šalių partneriai vieni kitiems pristatė naujus, praktikoje patikrintus ir pasiteisinusius metodus.

Projekto rezultatai ‒ kartu su partneriais anglų kalba parengtas „Inovatyvių metodų gidas“ ir DVD (penkiomis Europos kalbomis, su angliškais titrais), kuriame visų šalių senjorai dalijasi įžvalgomis apie projekto veiklas, pasakoja apie iššūkius, su kuriais susidūrė, ir džiaugsmą, patyrus mokymosi sėkmę. Projektas baigėsi prieš dvejus metus, tačiau partnerių patirtis bei jų idėjos įtraukiant senjorus į aktyvų gyvenimą vis dar įgyvendinamos Panevėžio rajono švietimo centre. Jausdami ypatingą partnerių dėmesį senjorams, susirūpinome jų gyvenimo kokybe Panevėžio rajone ir 2015 m. įkūrėme Trečiojo amžiaus universitetą (TAU). Susižavėję Vengrijos senjorais, aktyviai įsitraukusiais į savanoriškas veiklas mokyklose, 2016 m. dviejose rajono gimnazijose įgyvendinsime skaitymo skatinimo projektus, kuriuose savanoriaus TAU klausytojai.

Projekto rezultatai ir jo idėjų tęstinumas kitose veiklose atskleidė, jog mokymosi partnerystė buvo sėkminga Panevėžio rajone. Tačiau dar daugiau džiaugsmo suteikė Portugalijos organizacijos CFPIMM direktoriaus, viso projekto koordinatoriaus Albano Vasconcelos padėka, ir tai, kad Lietuvos, Ispanijos, Lenkijos, Vengrijos ir Portugalijos partnerių kokybišką ir kūrybišką darbą puikiai įvertino Europos Komisijos Švietimo ir kultūros generalinis direktoratas ir jo vadovas Michal Krejza.

 

Renata Jankevičienė,

projekto koordinatorė, Panevėžio rajono švietimo centro direktoriaus pavaduotoja