2017-05-16

Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija atvėrė langą į pasaulį

Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazija atvėrė langą į pasaulį pagrindinė nuotrauka

2017 m. kovo 20-24 d. įvyko penktasis Erasmus+ KA2 projekto „Atviras langas į  pasaulį“ („Clil, my open window on the world around me“) partnerių iš Italijos, Maltos, Latvijos, Ispanijos, Turkijos, Suomijos ir Lietuvos susitikimas mūsų šalyje, Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje.

Susitikimo tikslas – pristatyti Lietuvos švietimo sistemą, Klaipėdą ir jos kraštą bei Liudviko Stulpino progimnaziją, aptarti ir palyginti integruotas menų ir anglų kalbos pamokas, aptarti jau nuveiktus darbus bei suplanuoti veiklas, kurias reikės įgyvendinti iki kito partnerių susitikimo, įvyksiančio Ispanijoje, Menorkos saloje gegužės mėnesį.

Susitikimą pradėjome Klaipėdos rotušėje, kurioje miesto meras Vytautas Grubliauskas  pasveikino svečius ir pristatė Klaipėdą kaip neužšąlantį miestą, vienintelį Lietuvos uostą, atveriantį vartus į pasaulį. Švietimo skyriaus vedėja Laima Prižgintienė ir vyresnioji specialistė Rūta Rimkuvienė kalbėjo apie Lietuvos švietimo sistemą. Klaipėdos Liudviko Stulpino 8 kl. mokinės papasakojo ir parodė svečiams įžymias Klaipėdos vietas.

Mokykloje svečius sutikome su juoda duona, liaudies muzika ir šokiu, taip atskleisdami lietuvių tautos papročius ir tradicijas. ERASMUS+KA2 projekto partneriai bendravo su 5-6 kl. mokiniais. Vakare mokykloje vyko renginys „Pažinkime Europą kartu“. Pradinių klasių mokytojos kartu su mokiniais ir jų tėveliais kūrybiškai pristatė projekto partnerių šalis. Renginyje pristatėme mūsų tautos kultūros lopšį – Mažąją Lietuvą –  per tautinį kostiumą, dainas, vaidinimus, maistą ir šokius. Liaudies šokių kolektyvas ,,Svajoklis“  šoko tris parodomuosius šokius:  ,,Dribkų“, ,,Gumbinę“ ir ,,Vakaruškas“, o trepsėdami ,,Dobilą“, ,,Gudo dūdą“, ,,Ojarą“, ,,Transkverą“ ir ,,Erazmusą“ kartu pajudėti pakvietė visus svečius.

Projekto partneriai svečiavosi lopšelyje/darželyje „Berželis“, Liudviko Stulpino priešmokyklinėje grupėje ir pradinėse klasėse. Čia stebėjo įvairias veiklas, šoko, pynė draugystės apyrankes, dainavo, atsakinėjo į vaikų klausimus ir bendravo su darželio bei mokyklos mokytojais.  Atsižvelgiant į projekto temą „menai“, mūsų mokykloje buvo suorganizuotos kūrybinės dirbtuvės, kuriose patys svečiai gamino magnetukus iš medienos ir suvenyrus iš džinso, dažė vėtrunges, margino velykinius kiaušinius. Dalyviai susipažino su mokykla, jos istorija ir apžiūrėjo mokyklos erdves, muziejų, biblioteką.

Džiaugiamės savo užsieniečiams partneriams aprodę vieną gražiausių Europos kurortų – legendomis apipintą Kuršių neriją, nepamiršdami paminėti, kad Kuršių nerijos nacionalinis parkas nuo 2000-ųjų metų įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą kaip kultūrinio kraštovaizdžio objektas, turintis daugybę gamtos ir kultūros paveldo vertybių.

Kuršių Nerijoje, Smiltynėje  ieškojome Lietuvos aukso –  gintaro, kurio dėl audringos jūros pavyko rasti kiekvienam projekto dalyviui.  Svečiai, aplankę Neringos gražuolę Nidą,  daugiau sužinojo apie krašto architektūrą:  savitą namų architektūrą, tik pamario kraštui būdingą namų puošybą, stebėjo žvejų namus, traukiančius akį simpatiškais raižiniais, grožėjosi Parnidžio kopos panorama,  mėlynos ir baltos, baltos ir juodos, žalios ir mėlynos spalvų deriniais...

Svečiai taip pat lankėsi populiariausiame Lietuvos kurorte – Palangoje, kur vaikščiojo po Botanikos parką, grafų Tiškevičių rūmuose įkurtame Gintaro muziejuje stebėjo gintaro eksponatus, žingsniuodami tiltu žavėjosi banguota jūra.

Išlydėjome savo draugus džiaugdamiesi kartu praleistu laiku, naujais įspūdžiais, nuveiktais darbais, aptartais klausimais bei susiplanavę tolesnių mėnesių veiklą. Tikimės, kad svečių atmintyje liko daug gražių akimirkų, širdyje – meilės mūsų kraštui, mintyse ir žodžiuose – gerų atsiliepimų,

Trijų dienų susitikimas buvo malonus ir produktyvus. Siekiame, kad langas, pro kurį parodėme pasaulio dalelę – Lietuvą –  ir toliau liktų atviras.

Daugiau informacijos apie projektą  galite rasti čia http://www.clilmyopenwindowontheworldaroundme.eu/

 

Informaciją parengė Projekto koordinatorė Inga Šimonytė