2019-01-16

Kurtieji ir girdintys mokėsi bendrauti per fotografiją

Kurtieji ir girdintys mokėsi bendrauti per fotografiją pagrindinė nuotrauka

2018 m. spalio 7–15 dienomis Telšiuose vyko jaunimo mainų projektas „Photo Talking“.  Projektas subūrė kurčiuosius bei girdinčius jaunuolius iš Turkijos, Rumunijos, Graikijos, Makedonijos, Latvijos, Lietuvos ir Italijos. Projekto tikslas buvo išmokti bendrauti girdintiesiems su kurčiaisiais mobilios fotografijos pagalba.

Pirma diena buvo sunki: visi pavargę po kelionės, irzlūs, nesusikalbantys tarpusavyje. Dieną skyrėme susipažinimo, ledų laužymo, grupių formavimo žaidimams. Mokėmės anglų, lietuvių ir anglų gestų kalbos.

Antrą dieną pas mus atvyko fotografas, keliautojas, filantropas Jonas Danielevičius. Jis pravėrė mums duris į profesionalų fotografijos pasaulį. Pirmą kartą pabandėme profesionaliai padaryti savo portretą, nuotraukos pagalba perteikti emociją. Dalyviai liko sužavėti.

Po kultūrinio vakaro ledai visiškai ištirpo, jaunuoliai susidraugavo, išmoko girdėti vieni kitus bei susikalbėti.

Kitomis dienomis taip pat nebuvo kada nuobodžiauti, veiklos vyko nuo ryto iki vėlyvo vakaro. Į kultūrinius vakarus ateidavo Telšių miesto kurtieji, šokdavo kartu su dalyviais ir net....dainuodavo. Taip taip, pasirodo, ir kurtieji gali dainuoti gestų kalba!

Projektas leido kurtiesiems ir girdintiesiems geriau suprasti, pažinti vieniems kitus, atrasti naujų bendravimo būdų: kūno kalbą, fotografavimą, rašymą ant lapelių. Atsisveikinome tikrai ne visam laikui – visi pageidavo pratęsti bendravimą, ir kitais metais įgyvendinti naują projektą.
 

 

Telšių kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų draugija