2019-11-06

„Let‘s talk about Syria“: dalyvių patirtys ir atradimai

„Let‘s talk about Syria“: dalyvių patirtys ir atradimai pagrindinė nuotrauka

„Let‘s talk about Syria“ – jaunimo dialogas, kuriame jau 14 mėnesių dalyvauja Raseinių r. Girkalnio pagrindinė mokykla. Per šį laikotarpį dalyvaudami „Erasmus+“ programoje projekto dalyviai kartu su partneriais iš Turkijos ir Rumunijos įsitraukė į įvairias veiklas, kurių metu gilinosi į pabėgėlių patiriamų sunkumų bei integracijos klausimus.

Moksleiviai, svečiuodamiesi Rumunijoje esančiame Brašovo mieste, turėjo galimybę išgirsti emigrantų pasakojimus iš pirmų lūpų. Į Girkalnio miestelį taip pat atvyko projekto dalyvių: jie ugdė gebėjimus priimti kitaip mąstančius ir jais pasitikėti. Raseinių r. M. Martinaičio viešojoje bibliotekoje veikė Sirijos karo pabėgėlių vaikų piešinių paroda, atskleidusi jų išgyvenimus.

Spalio 19 d. kartu su moksleiviais vykome į Turkijos Hatay provinciją, kur dalyvavome baigiamajame projekto susitikime, vykusiame Iskenderuno Imam Hatip religinėje mergaičių mokykloje. Tokia vieta pasirinkta ne veltui - čia mokosi net 600 mokinių, iš kurių 250 - atvykusios iš Sirijos.

Iskenderune taip pat apsilankėme Raudonojo Pusmėnulio jaunimo edukaciniame centre, kur sužinojome, kaip karo pabėgėliai sirai yra integruojami į Turkijos švietimo sistemą

Projekto metu pasidalinta daugybe skaudžių istorijų, diskutuota apie tai, kaip savanorystė galėtų prisidėti prie pabėgėlių integracijos ir kaip mums derėtų elgtis, susidūrus su šia problema Lietuvoje. Moksleivių priimta bendra išvada – „jie yra tokie patys, kaip ir mes“ – suteikia viltį, kad  mažas empatijos grūdas jau pasėtas jų širdyse.

 

Loreta Vaičiulienė

 Projekto koordinatorė Girkalnio pagrindinėje mokykloje