2017-03-17

Mokymo vizitas Portugalijoje

Mokymo vizitas Portugalijoje pagrindinė nuotrauka

Dalyvavimas programos „Erasmus+" mobilumo projektuose - puiki galimybė norintiems įgyti patirties, pagilinti savo žinias, patobulinti ar išsiugdyti įgūdžius, pažinti kitą šalį ir kultūrą.

2017 m. kovo 6-10 dienomis dalyvavome projekto „Tarptautinė patirtis-profesinio mokymo kokybės užtikrinimas“ mokymo/dėstymo vizito veiklose Portugalijoje, Agrupamento de Escolas de Penacova mokykloje. Vizito metu vedėme pamokas šios mokyklos mokiniams, kurie kartu su bendrojo ugdymo dalykais mokosi specialybės. Jiems pasakojome apie savo šalį, miestą ir Kėdainių profesinio rengimo centrą. Pamokų metu gilinome profesinės anglų kalbos žinias turizmo, verslo bei informatikos temomis. Mokiniai aktyviai dalyvavo veiklose, noriai  atliko jiems paruoštas užduotis apie save, pasirinktas profesijas, savo mokyklą, diskutavo apie ateities perspektyvas, siejamas su pasirinkta profesija.

Tiek mokiniai, tiek mokyklos bendruomenė mus priėmė labai šiltai. Dalyvavome susitikimuose su kolegomis, dėstančiais anglų kalbą, dalijomės patirtimi ir mokomąja medžiaga, turėjome galimybės sužinoti, su kokias iššūkiais  susiduria vietos mokytojai bei švietimo sistema Portugalijoje. Buvo užmegztos naujos pažintys.

Visos savaitės darbotvarkė buvo ypatingai įtempta. Darbo laikas persipynė su kultūrine ir socialine savaitės programa. Buvo organizuojama ekskursija po Penacovos apylinkes, turėjome galimybę apsilankyti Miro  socialiniame-edukaciniame centre, gėrėjomės universitetų miestu Coimbra,  Figueirade Fos vandenyno pakrante, mėgavomės Portugalijos virtuvės maistu bendros vakarienės su Penacovos mokyklos bendruomenės nariais metu.

Tokie vizitai yra ypatingai naudingi. Vizitas Portugalijos Penacovos mokykloje praturtino mus profesiniu atžvilgiu - buvo įdomu susipažinti su panašiu, bet ir skirtingu mokyklos gyvenimu, darbuotojų bendravimu tarpusavyje ir su mokiniais, kitokiomis darbo sąlygomis bei darbo organizavimu. Įgyta patirtimi būtinai pasidalinsime su kolegomis, ją pritaikysime kasdieniame darbe, kai grįšime atgal į savo Centrą.

Mums tai buvo pirmas dėstymo vizitas. Po jo galime drąsiai teigti, kad tokių vizitų nauda ne tik profesinė. Naujos pažintys, kerintys Portugalijos  vaizdai, asmeninis prisilietimas prie kitokios kultūros leidžia dar labiau tapti tolerantiškesniu, atviresniu, laisviau bendraujančiu. 

Kėdainių profesinio rengimo centro profesinės anglų kalbos mokytojos metodininkės Aurima Bajorūnienė ir Živilė Matukienė