2019-04-16

Projektas apie tarpkultūrinio mokymosi skatinimą dirbant jaunimo grupėse

Projektas apie tarpkultūrinio mokymosi skatinimą dirbant jaunimo grupėse pagrindinė nuotrauka

2018 metų liepos 22–30 dienomis Daugirdiškių mokymo centre vyko projektas „Facilitating intercultural learning in work with youth groups“, kurio metu partneriai iš Estijos, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Rumunijos, Kroatijos, Italijos ir Kipro nagrinėjo mokymosi tarptautinėse grupėse aspektus, stebėjo savo mokymąsi tarpkultūrinėje aplinkoje, praktiškai išbandė ugdymo proceso organizavimą ir įgyvendinimą.

Dalyviai teigia, kad pirmosiomis dienomis nebuvo lengva perlipti kultūrinių skirtumų barjerą, bet darbas tarptautinėse komandose padėjo jį įveikti. Komandos turėjo sukurti ir išmėginti savo sugalvotus praktinius užsiėmimus, taip pat gilino teorines žinias veikloje su jaunimu.

Dalyvių atsiliepimai

„Grįžęs iš projekto Lietuvoje labai norėjau su visais dalintis informacija ir įgytomis žiniomis. Visur nešiojausi savo užrašus, kuriuos kruopščiai pildžiau viso projekto metu. Man labiausiai patiko, kad išmokome reflektuoti grupėse ir kiekvienas atskirai. Dabar galiu ir kitus supažindinti, kokie yra tarpkultūrinio mokymosi etapai, kokie skirtumai tarp daugiakultūriškumo ir tarpkultūriškumo, sužinojau apie Ruth Kohn holistinį požiūrį ir metodinį pritaikymą“, – sakė Aleksandrs iš Latvijos.

Jam pritarė ir Emmanuel iš Vokietijos: „Aš sužinojau labai daug šio projekto metu, tačiau refleksijos procesas, pagrįstas neformaliojo ugdymo principais, išliko sąrašo viršuje. Aš tikrai galėsiu jį pritaikyti visose savo darbo veiklose ir tikiuosi, kad pavyks gauti puikius rezultatus.“

Projekto metu taip pat buvo atliktas tyrimas apie mokymo kursų metu vykstantį mokymosi procesą, neformaliojo ir savaiminio mokymosi sąjungą, ugdytojo indėlį ir kitus neformaliojo ugdymo procesui būdingus ir būtinus aspektus. Su tyrimo rezultatais galima susipažinti ČIA.

 

 

VšĮ Jaunimo epicentras