2017-11-20

Tarptautinis jaunimo mainų projektas „Curious Bright Silence“

Tarptautinis jaunimo mainų projektas „Curious Bright Silence“ pagrindinė nuotrauka

Šių dienų jauni žmonės gana neretai atitolsta nuo gamtos, o juk žmogus yra neatsiejama gamtos dalis. Jaunimo mainų projektu „Curious Bright Silence“ dalyviai buvo skatinami atrasti įvairius garsų komunikacijos būdus, garsais ugdyti komunikaciją su gamta ir taip ugdyti gamtos sąmoningumą, susitapatinimą ir įsiklausymą į gamtą, naudojantis įvairiomis technologinėmis priemonėmis.

„Curious Bright Silence“ (CBrightS) – tai projekto „Curious Loud Silence“ tęsinys. Šiais dviem projektais buvo analizuojami ir išbandomi skirtingi komunikacijos būdai be verbalinės komunikacijos. Pirmuoju projektu buvo gilinamasi į vizualinę komunikaciją, o šiame projekte analizuojamas garsas ir garsinė komunikacija.

„CBrightS“ projekto tema – garsas ir jo galia veikti žmones per gamtą. Projekto dalyviai gilinosi į pradmeninę garso esmę iš filosofinės, antropologinės bei mitologinės pusės. Tai aprėpė senovės metodus bei apžvelgė moderniausias technologijas, gebančias manipuliuoti sąmonę įvairiais dažniais.

Šie jaunimo mainai vyko 7 dienas jaukiame mieste Trakuose. Projekte dalyvavo 35 jaunų žmonių grupė iš Graikijos, Portugalijos, Turkijos, Italijos ir Lietuvos.

Norime pasidalinti  keliais dalyvių atsiliepimai apie šį projektą:

Daniele, vienas iš nuoširdžiausių projekto dalyvių, yra būsimas advokatas, kuris šiuo metu užima jaunimo darbuotojo poziciją.

„Pirmoji graži emocija, kurią išgyvenau šio projekto metu, buvo susijusi su projekto vieta. Projekto įgyvendinimui pasirinkta labai nuostabi ir magiška vieta šalia Trakų. Aš iškart pagalvojau: „Neabejotinai tai bus gražus projektas“. Laimei, taip ir buvo.

Pirmąją projekto dieną, po veiklų ir susipažinimo žaidimų, aš jaučiau labai pozityvią energiją tarp visų projekto dalyvių. To vakaro metu buvo nuostabu muzikuoti kartu su keliais projekto dalyviais: Jose, Simao, Nikolas ir Skirgaila, nors mes dar vis nepažinojome vieni kitų. Nuo tos akimirkos dėl susiformavusio ryšio tarp mūsų visi komandiniai užsiėmimai buvo labai paprasti ir lengvai įveikiami. Kalbant apie techninius užsiėmimus, labai mėgaujuosi akimirkomis, kai turėjome dirbti visi kartu „gaudydami“ skirtingus gamtos garsus ir vėliau realizuodami tuos garsus vaizdo klipuose.

„Semeliškių bendruomenės iniciatyvos“ organizavo labai įdomias sesijas su įvairiais lektoriais, per jas įgijau daugiau sąmoningumo, gebėjimą bendradarbiauti su kitais dalyviais, suvokti garso įtaką mūsų kūnui.

Karolio (Lietuvos šamano) „Perkusijos / meditacijos“ sesijos metu atradau meditacijos pasaulį ir, manau, kad aš pradedu vis labiau ir labiau ieškoti šio pasaulio.

Šie jaunimo mainai taip pat atvėrė galimybę bendradarbiauti tarp kitų šalių organizacijų ir prisidėjo prie projekto įgyvendinimo, su kuriuo aš šiuo metu dirbu Italijoje.

Grafikos dizaineris iš Portugalijos João. Šio projekto metu jis padarė gana svarbius atradimus.

„Šio projekto metu aš ne tik pažinau skirtingas kultūras ir susipažinau su naujais žmonėmis, bet ir išmokau, kad kartais turi pasikeisti tam, kad suprastum ir galėtum geriau komunikuoti ne tik su kitais, bet ir su savimi.“

Anna – elektronikos ir kompiuterių inžinierė iš Graikijos. Entuziastinga, veikli ir be galo žingeidi mergina. Ji užėmė grupės lyderės poziciją vieno užsiėmimo metu.

„Jaunimo mainai „Curious Bright Silence“ buvo labai unikali patirtis. Mes, daug jaunų žmonių iš įvairių šalių, analizavome kultūrinius skirtumus ir panašumus, dalinomės idėjomis, skirtingomis patirtimis ir visi kartu laiką leidome tikrai puikiai. Projekto tema buvo garso komunikacija, asmeniškai man, ji labai įdomi. Be visų įdomių užsiėmimų projekto metu, taip pat lankėmės Vilniuje, atlikome įvairias užduotis mieste, kurios leido susipažinti su šiuo miestu.

Šio vizito metu lankėmės profesionalioje garso įrašų studijoje, esančioje Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijoje, ir stebėjome visą įrašymo procesą. Tai buvo nuostabu. Jaunimo mainų pabaigoje darėme projekto pristatymą įvairiose Trakų miesto vietose ir pasiekėme puikius rezultatus: mes pritraukėme daug žmonių ir dalinomės su jais garso idėja apie tai, kaip garsas mus vienija. Šio projekto metu man viskas buvo labai ypatinga ir neabejotinai kartočiau tai dar kartą!“

Pedagogė Veronica iš Italijos yra „Erasmus+“ programos „veteranė“. Kaip ji vertina šį projektą?

„Nusprendžiau dalyvauti „Curious Bright Silence“ projekte, nes mane sudomino projekto tema. Tai buvo kažkas naujo, taip pat įgyta patirtis yra labai naudinga mano darbui ir studijoms. Neverbalinė garso komunikacija yra labai svarbi švietimo srityje ir tai buvo galimybė patobulinti mano dabartines žinias.

Kai lėktuvu leidausi į Vilnių, pirmas dalykas, kuris atkreipė mano dėmesį, buvo nuostabus kraštovaizdis ir miesto grožis. Vėliau, atvykus į projekto vietą, visi buvome labai nustebinti: vieta buvo puiki, mūsų kambariai labai patogūs ir maistas... Nuostabus! Projektą organizavusi organizacija savo nuoširdumo ir geru humoro jausmu padėjo mums jaustis laukiamiems nuo pat pradžių.

Kiekvieną dieną buvo vis kažkas naujo ir originalaus, turėjome daug komandinio ugdymo veiklų, kurios buvo labai naudingos geros atmosferos grupėje kūrimui. Kiekviena sesija prasidėdavo su energijais, kurie buvo labai linksmi ir pripildydavo mus teigiamos energijos.

Pirmosiomis projekto dienomis užsiėmimai buvo koncentruoti į klausymą ir istorijos pasakojimą, vėliau kūrėme garso takelį, įrašinėjome garsus gamtoje. Įpusėjus projektui, dalyvavome dviejose videokonferencijose: pirmoji – su verslininke Irid Wald iš JAV, San Francisco. Irid pasakojo apie savo sukurtą telefono programėlę. Joje naudojamas žmogaus balsas, kuris padeda pozityviai veikti kitų savijautą ir padeda spręsti esamas problemas. Antroji – su garso inžinieriumi José Luis Balseca iš Ekvadoro. Jis pasidalino savo žiniomis apie garso poveikį žmogaus kūnui.

Vieni kitų supratimas ir bendrumas su savo šalies dalyviais ir dalyviais iš Graikijos, Portugalijos, Turkijos ir Lietuvos atsirado akimirksniu ir aš atradau tikrai ypatingų asmenybių iš visos šios grupės.  Meilė garsui ir muzikai padėjo mums jaustis artimiems!

Šie jaunimo mainai visiškai pranoko mano lūkesčius.

Tokiuose projektuose pats gražiausias dalykas yra galimybė atrasti: tu gali atrasti naujų dalykų apie save, naujus pomėgius, apie kuriuos net negalėtum pagalvoti; gebėjimą, kurio nesi išbandęs anksčiau, ir tai gali tapti tavo aistra; turi galimybę išeiti iš savo komforto zonos ir susidurti su nekasdieniškomis problemomis, iššūkiais ir situacijomis. Tai puiki galimybė augti, kitoks būdas keliauti, sutikti nuostabių žmonių ir atrasti save“.

Mes, VšĮ „Semeliškių bendruomenės iniciatyvos“, norime padėkoti „Erasmus+“ programai už suteiktą galimybę įgyvendinti šį projektą. Už paramą, pagalbą ir palaikymą dėkojame visai JTBA komandai. Už pasidalintas žinias, užsiėmimus ir pagalbą realizuojant mūsų idėjas dėkojame Deniui Jacquarie, Leonui Somovui, José Luis Balseca, Irid Wald, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijai, o ypač – Medijų katedros vedėjai Dr. Daliai Matijkienei. Taip pat dėkojame Trakų turizmo informacijos centrui už suteiktą informaciją ir Adelei Gedminienei už jaukią viešnagę.

Daugiau informacijos apie projektą, vykusias veiklas ir dalyvių įspūdžius rasite čia.

VšĮ „Semeliškių bendruomenės iniciatyvos“