2017-09-19

Toleranciją jaunimas skatina tarptautiniu mastu

Toleranciją jaunimas skatina tarptautiniu mastu pagrindinė nuotrauka

2017 m. liepos 9–15 d. sodyboje „Karaliaus krėslas“ vykusiuose mainuose „Say no 2 negative“ dalyvavo Lietuvos, Rumunijos, Bulgarijos ir Italijos jaunimas, kuris gilinosi į itin svarbią problemą – toleranciją. Buvo aptariama ne tik tarpusavio tolerancija, bet ir tai, kaip ją vystyti tarp emigrantų, nes šiuo metu tai dažna konfliktų priežastis. Dieną vykdavo užsiėmimai šia arba panašiomis temomis, o kiekvieną vakarą buvo galimybė susipažinti su vis kitos mainuose dalyvaujančios šalies kultūra, tradiciniu maistu bei pasimokyti šalyje populiarių šokių.

Pasak „Erasmus+“ jaunimo mainų „Say no 2 negative“ dalyvės Viltautės Burdulytės „Tai buvo puiki patirtis, bet mane labiausiai sužavėjo pasakojimai dalyvių, kurie yra patyrę išvykimą į kitą šalį patys ir jautę žmonių priešiškumą atvykėliams, nes jie buvo kitokie. Tai pat labai patiko ir praktinės užduotys, kurių metu ieškojome sprendimų, kaip galėtume pakeisti vyraujančią nesantaiką tarp skirtingų tautų žmonių.“

Projekto metu buvo aptarta ir patyčių problema, kuri dažniausiai pastebima interneto erdvėje. Beveik visi dalyviai pasisakė, kad yra patyrę patyčias arba netgi patys jas skleidę, tai tik įrodė šios mainų programos svarbą, nes jos metu jaunimas turėjo galimybę sužinoti daugybę sprendimo būdų bei grįžę į savo šalis pasidalinti šia patirtimi.

Straipsnio autoriai – projekto dalyviai