Liepos 22 d., Maišiagalos Houvaltų dvare vyko „Active Citizens“ diena, kuri subūrė jaunus žmones iš Vilniaus rajono kartu su įvairių institucijų atstovais aptarti kylančius iššūkius ir poreikius bendruomenėse bei kartu pasvarstyti, kaip institucijos galėtų tapti draugiškesnėmis jaunimui. Renginys organizuotas įgyvendinant „Erasmus+“ projektą „Misija ne(įmanoma): Jaunimui draugiškos bendruomenės“.

Jau ketvirtus metus Britų taryba Lietuvoje kartu su Politikos tyrimų ir analizės institutu įgyvendina programą „Active Citizens“. Per šiuos metus pavyko apmokyti daugiau nei 100 bendruomenės lyderių. Prie įvairių „Active Citizens“ programos remiamų projektų prisijungė beveik 10 tūkstančių Lietuvos gyventojų iš skirtingų savivaldybių. Programos tiksliniai regionai – Klaipėdos miesto savivaldybė, Visagino savivaldybė, Šalčininkų, Trakų, Švenčionių ir Vilniaus rajonų savivaldybės. Šiemet „Active Citizens“ diena organizuota kiekvienoje iš išvardytų savivaldybių.

Renginyje dalyvavo ir apie palankią, draugišką aplinką jaunimui diskutavo Vilniaus rajono savivaldybės mero pavaduotojas Robert Komarovski bei Šalčininkų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Beata Pietkewicz, Jaunimo reikalų koordinatoriai, Jaunimo reikalų tarybos nariai, jauni žmonės bei Šalčininkų ir Vilniaus rajonų savivaldybių atstovai. Dalyviai diskutavo apie savivaldybių bendradarbiavimą su jaunais žmonėmis, jų įgalinimą įsitraukti į organizuojamas veiklas bei galimybių suteikimą organizuoti jas patiems. Renginio metu siūlytos idėjos, galinčios padėti jaunuoliams veikti, būti aktyviems ir įsitraukusiems į visuomeninius procesus. Idėja, kilusi iš valdžios atstovų – kviesti jaunus žmones atlikti praktiką savivaldybėje, susipažinti su institucijos veikla. Tai, jų manymu, padėtų sukurti tvirtesnius ryšius tarp valdžios atstovų ir jaunų žmonių. Susirinkusieji vienareikšmiškai sutiko, jog atvirų laisvalaikio erdvių ir veiklų kūrimas yra būtinas, siekiant paskatinti jaunų žmonių užimtumą, savanoriavimą, neformalųjį ugdymą.

Renginys vyko lietuvių ir lenkų kalbomis, buvo diskutuojama apie tautinių mažumų įsitraukimą į vietos veiklas. Dalyviai kartu ieškojo bendradarbiavimo galimybių tarp institucijų ir skirtingų savivaldybių. Planuojamas tęstinis renginio procesas, susitikimas tarp Šalčininkų ir Vilniaus rajono savivaldybių jaunimo reikalų tarybų narių, siekiant kartu organizuoti jaunimo užimtumą skatinančias veiklas.

Nuotraukos autorius: vrsa.lt.