Sakartvelas – tai stulbinanti šalis, garsėjanti turtinga istorija, įvairiarūše kultūra ir gražiu kraštovaizdžiu.

Rugpjūčio 2-9 dienomis mokinių grupė iš Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos pradėjo savo nuotykį Sakartvele.

Neužmirštamas nuotykis su projektu ERASMUS+ Sakartvele atnešė mums daugybę vertingų patirčių. Kelionės šioje nuostabioje šalyje metu turėjome galimybę pažinti naują kultūrą, įgyti daugiau praktiškų įgūdžių ir užmegzti tvirtas draugystes.

Viskas prasidėjo nuo oro uosto. Jau ten supratome, kad mūsų laukia kažkas nuostabaus. Skridome iš Vilniaus į Tbilisį per Stambulą. Atvykus į oro uostą mūsų jau laukė palydovai ir projekto lyderiai, kurie mumis pasirūpino.

Pirmą kartą žengdami Sakartvelo žeme grožėjomės peizažu, susipažinome su šios šalies turtinga istorija ir tradicijomis. Žavėjomės kulinarine įvairove, ragaudami autentiškus sakartveliškus patiekalus. Buvome gyventojų svetingumo liudytojais, nes jie mielai dalijosi savo papročiais ir pasakojo apie istoriją.

Turėjome galimybę paragauti skanių tradiciškų patiekalų: chačapurių, chinkalių. Buvo labai skanu!

Mūsų patirtis projekte ERASMUS+ Sakartvele neapsiribojo tik kultūros pažinimu. Darbas kartu su dalyviais iš kitų šalių leido mums apsikeisti žiniomis ir perspektyvomis, kilo įdomios diskusijos ir kūrybingi projektai. Viską išgyvenome kartu ir tai suvienijo mus kaip grupę.

Kasdien turėjome skirtingų užsiėmimų, žaidimų. Galėjome išbandyti savo jėgas kopdami į uolą. Quiz‘ai, iššūkiai ir skirtingi žaidimai ugdė mūsų smegenys. Mums net pavyko užkopti į kalną, kad pamatytumėme Kazbeko papėdėje šv. Trejybės bažnyčią – Cminda Sameba.

Šis projektas taip pat davė mums šansą ugdyti visuomenines ir kalbines kompetencijas. Turėjome komunikuoti daugiakalbėje aplinkoje, o tai leido mums tobulinti komunikacijos įgūdžius ir mokytis spręsti problemas grupėje.

Galime drąsiai pasakyti, kad kalba – nėra kliūtis. Tai nesukėlė mums problemų, o tik davė drąsos ir atvirumo ir toliau dirbti šioje srityje.

Svarbiausia tai, kad šio projekto metu įgyta patirtis motyvavo mus keistis ir plėtoti savo asmenybes. Grįžome į Lietuvą kupini naujų idėjų, atviresni pasauliui ir motyvuoti priimti iššūkius. Sakartvelas tapo mums vieta, kuri išliks mūsų širdyse ir primins mums apie ERASMUS+ vertybes – bendradarbiavimą, mokslą per patirtį ir tiltų tarp kultūrų statymą.


Gerbiamieji Projekto ERASMUS+ Organizatoriai,

Norėtumėme jums nuoširdžiai padėkoti už neužmirštamą patirtį dalyvaujant projekte Erasmus+ Sakartvele. Mums tai buvo ypatingas nuotykis, pilnas įspūdžių ir įkvepiančių momentų.

Mums buvo labai malonu pažinti Sakartvelą iš arti, gėrėtis jo kraštovaizdžiais, kultūra, jo gyventojų svetingumu. Šio projekto dėka turėjome galimybę pagilinti savo žinias apie Sakartvelo istoriją, dailę ir tradicijas, o tai mums nepaprastai įkvepė ir pamokė.

Taip pat norėtumėme padėkoti Alinai Makovskai už milžinišką indėlį, kurį įdėjo į mūsų projektą. Jos išradingumas, kūrybingas mąstymas ir komandinis darbas mums padėjo puikai pasiekti visus projekto „GO OUTDOORS!“ tikslus ir atlikti užduotis. Mums yra garbė, kad turėjome galimybę bendradarbiauti su tokiu talentingu asmeniu, kaip p. A. Makovska. Tikimės, kad ir toliau bendradarbiausime ir kursime naujus projektus. Dėkojame!

Maišiagalos kun. Juzefo Obrembskio gimnazijos mokinės
Olivija Mangevičiūtė
Roneta Sabiunaitė
Gabriela Butnoriūtė