„Galvokite ne kaip mažiau išleisti, o kaip daugiau uždirbti“, – ko gero, daugumai teko girdėti šį patarimą. Pati mintis teisinga, tačiau didesnis uždarbis dar nereiškia, kad visos jūsų gyvenimo problemos bus išspręstos. Tikroji ekonominė vertybė visada yra disciplina. Pagrindus, kaip valdyti asmeninius finansus ir kontroliuoti savo išlaidas, vertinga išmokti kiekvienam.

Iš tiesų, metai prasidėjo aktyviai ir intensyviai, o „Unique Projects“ nesnaudžia – jaunimo mainų projekte „Finance and you“ analizuoti finansinio raštingumo klausimai, jaunimo elgesys su savo finansais, semtasi žinių apie investavimą ir finansinės nepriklausomybės siekimą.

Jaunimo mainai „Finance and you“ vyko sausio 11-19 dienomis ir subūrė 40 jaunų žmonių iš Lietuvos, Kroatijos, Lenkijos, Rumunijos ir Turkijos.

„Naujas dešimtmetis turėjo geriausią pradžią kartu su „Finance and you“ projektu. Per 10 nuostabių dienų turėjome progą žengti keletą svarbių žingsnių finansiškai nepriklausomo gyvenimo link ir susipažinti su žmonėmis iš visos Europos. <…> Pagrindinės ekonomikos žinios, būtinos kiekvienam, sėkmingai įsirėžė į mūsų atmintį. Po šių jaunimo mainų mes nebebijome investuoti (investuoti atsargiai ir apgalvotai, žinoma), išmokome, kad ateities ekonominė situacija priklauso ne tiek nuo atlyginimo dydžio, kiek nuo gebėjimo valdyti savo įplaukas“, – visos nacionalinės grupės įspūdžiais dalinosi rumunų grupės lyderis.

Dalyvė Liucija iš Lietuvos antrina: „Išmokau iš tiesų labai daug. Sužinojau tokių dalykų apie finansus, apie ką niekad anksčiau nesu pagalvojusi“.

Mainų programa be įprastų neformaliojo ugdymo ir tarpkultūrinio pažinimo veiklų, pasižymėjo itin originaliomis ir išskirtinėmis veiklomis, skirtomis finansinio raštingumo ugdymui: knygų apie finansus ir investavimą pristatymai ir analizė, akcijų biržos simuliacija, stalo žaidimas „Pinigų srautas“, atvejo analizė apie greituosius kreditus bei finansinio nepriklausomybės plano dėliojimas ir apskaičiavimas.

Ne tik dalyviams, tačiau ir mūsų asociacijai šis projektas buvo nauja ir įdomi patirtis, kuri padės vystyti veiklą ir skatinti jaunų žmonių supratimą apie atsakingą finansų valdymą jau nuo pirmųjų atlyginimų.

„Įspūdinga metų pradžia, nieko geriau nebūčiau sugalvojęs“, – atsiliepia vienas projekto dalyvių.

Projekto metu pasiekta svarbių rezultatų, kurie turės teigiamą poveikį ilgalaikėje perspektyvoje: dalyviai susikūrė asmeninius finansinius planus bei metodinį patarimų rinkinį „Pagrindinės jaunuolių finansinio elgesio klaidos bei kaip jų išvengti“. Galutiniai projekto rezultatai bus skelbiami organizatorių Facebook paskyroje www.facebook.com/uniqueprojectseu, tinklalapyje www.uniqueprojects.eu/naujienos bei partnerių tinklalapiuose. Sekite mūsų naujienas!