Širvintų sporto centro atviros jaunimo erdvės jaunimas įgyvendino Erasmus+ programos jaunimo mainų projektą „Healthy habits for a healthier generation“, kuriuo buvo siekiama ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius jaunimo tarpe. Jiems talkino jaunimo darbuotoja ir projektų koordinatorė Živilė Jankauskaitė-Turkmen. Pasak jos, jaunuoliai patys inicijavo projekto rengimą įkvėpti tarptautinių jaunimo mainų Turkijoje, kuriuose dalyvavo pirmą kartą.

Projekte „Healthy habits for a healtier generation“ kartu su lietuviais dalyvavo jaunuoliai iš Rumunijos, Bulgarijos, Turkijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Lietuvos. Projekto dalyviai dalijosi patirtimi ir įgūdžiais, susijusiais su sveika mityba, fiziniais pratimais ir aplinkos tausojimu.

Tvari visuomenės ateitis neįmanoma be kiekvieno iš mūsų indėlio

Ne paslaptis, kad atsakingas vartojimas yra neatskiriamai susijęs su išteklių taupymu, todėl be galo svarbu riboti gamtos išteklių vartojimą ir mažinti vartotojiškumą. Viena iš jaunimo mainų veiklų buvo sveikų patiekalų receptų kūrimas, naudojant tik vietinius produktus ir atsižvelgiant į jų sudėtį. Be viso to, projekto metu buvo diskutuojama ir apie maisto tausojimą, tvarius keliavimo būdus ir ekologiškus produktus, kurie yra mažiau kenksmingi aplinkai.

Projekto dalyviai atvyko pasiruošę prezentacijas. Jie dalijosi gerosiomis praktikomis jų šalyje siekdami įkvėpti atsakingai planuoti pirkinius, kurie prisidėtų tiek prie aplinkosaugos, tiek prie jų pačių emocinės ir fizinės gerovės.

Pasak Ž. Jankauskaitė-Turkmen , jaunimo mainai paskatino pokyčius ir keitė požiūrį į maisto vartojimą. „Jie ne tik išmoko kurti ekologiškus sodus ir auginti šviežias daržoves būtinas subalansuotai mitybai, bet ir į savo kasdienybę įtraukė sportinę veiklą.“ – teigė Ž. Jankauskaitė-Turkmen.