Liepos 22 – 26d. vyko projekto „Misija (ne)įmanoma: Jaunimui draugiškos bendruomenės“ mokymai Daugirdiškių mokymų centre. Mokymuose dalyvavo dalyviai iš Švenčionių, Šalčininkų, Vilniaus, Trakų rajonų ir Klaipėdos bei Visagino miestų savivaldybių. Projektą įgyvendina Politikos tyrimų ir analizės institutas, mokymai finansuojami programos „Erasmus+ lėšomis.

Jauniems žmonėms itin svarbu būti išgirstiems ir suprastiems savo bendruomenėse – čia jie susidaro pirmą įspūdį apie savo galimybes prisidėti prie sprendimų priėmimo bei bendradarbiavimo su institucijomis. Tokia ir buvo pagrindinė mokymų tema – ką reiškia „jaunimui draugiška bendruomenė“, kas už tai atsakingas, kaip institucijos ir bendruomenė gali palaikyti jaunimą.

„Sužinojau ir supratau, jog jaunimas Lietuvoje turi daug galimybių bendradarbiauti su institucijomis, svarbu nebijoti bandyti ir išgryninti idėjas, kuriomis norima siekti pokyčių visuomenėje“, – įspūdžiais dalijasi mokymų dalyvė Anastasija Rutkovskaja. „Dalyviai susipažino su struktūriniu dialogu europiniu, nacionaliniu ir savivaldos lygmeniu, suprato, kaip gali šį procesą įgyvendinti savo bendruomenėse. Daug dėmesio buvo skiriama tarpžinybiniam bendradarbiavimui jaunimo politikos srityje suprasti“, – mokymų turinį komentavo mokymų vadovas, Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius Marius Ulozas. Dalyvis Dominykas Lapinskas antrino mokymų vadovui, džiaugdamasis, jog „kiekvienam iškilusiam klausimui buvo skiriama tiek laiko, kiek reikalavo suprasti ir įsigilinti į naują informaciją.“ Į mokymus yra įtraukiami Lietuvos rusakalbiai ir lenkakalbiai, siekiama juos įgalinti dalyvauti sprendžiant bendruomenėje iškylančias problemas bei užmegzti dialogą su kitais regione gyvenančiais jaunuoliais. Rusakalbė Diana Voropajeva, aktyviai veikianti Visagine, dirbanti su vaikais ir jaunais žmonėmis, po mokymų džiaugėsi, jog išmokimus gali pritaikyti praktikoje – „buvo daug įdomių ir man naujų neformaliojo ugdymo metodų, kurie įtraukia ir suartina, atrodo, skirtingus žmones. Kelis iš jų pritaikysiu dirbdama su vaikais ir jaunuoliais Visagine“.

Programos mokymai, kuriuose dalyvauja gyventojai iš šešių Lietuvos savivaldybių, yra projekto sudėtinė dalis. Po mokymų dalyviai kartu organizuos „Active Citizens“ dienas, kurių metu jauni žmonės turės galimybę pasikalbėti su valdžios atstovais apie jaunimui draugiškas bendruomenes ir ko reikia, kad jos tokiomis taptų. Renginių metu bus sukuriama erdvė atviriems pokalbiams lietuvių, rusų ir lenkų kalbomis, problemų sprendimų paieškoms, naujų idėjų generavimui.