Rugpjūčio 16–23 dienomis 28 jauni žmonės kartu su grupių lyderiais ir organizacijų atstovais iš Lietuvos, Slovakijos, Rumunijos bei Italijos susirinko į „Erasmus+“ programos finansuojamą jaunimo mainų projektą „Valgyti nereikia sustoti“ Kaune. Susirinkusiųjų tikslas buvo tobulinti sveikos mitybos įpročius, didinti savo ir vietinių bendruomenių sąmoningumą apie cukraus suvartojimą bei prisidėti prie valgymo sutrikimų prevencijos artimoje aplinkoje.

Paprastai kablelio padėjimas atitinkamoje vietoje pakeičia sakinio prasmę iš negatyvios į pozityvią, tačiau kalbant apie teiginį „Valgyti nereikia sustoti“ – kad ir kur kablelis padėtas, jis rodo vieną iš pavojingų mitybos kraštutinumų.

Valgyti, nereikia sustoti – rodo nereguliarios mitybos, persivalgymo, nutukimo ar nervinės bulimijos problemas, kai valgymas tampa ne vien energijos šaltiniu, bet ir streso raminimo būdu. Valgyti nereikia, sustoti – kalba apie nervinės anoreksijos problemas ir nereguliaros mitybos sutrikimus, kai bandoma atitikti susikurtą patrauklumo įsivaizdavimą atsisakant maisto.

Jaunimo mainų dalyviai narpliojo šių abiejų kraštutinumų priežastis ir pasekmes: tą darė diskusijų ir konsultacijų su mitybos specialistėmis bei dietologėmis metu, vykdydami vietinių gyventojų apklausą, dirbdami grupėse ir aptardami cukraus suvartojimo, nereguliarios mitybos bei valgymo sutrikimų situacijas savo šalyse.

Pasak dalyvių, iš viso to, ką išbandė, viena naudingiausių veiklų buvo mokymasis praktiškai nustatyti cukraus kiekį kasdien vartojamuose produktuose. Taip pat – mitybos palnų modeliavimas. remiantis įgytomis žiniomis.

Tikimasi, jog po šio projekto dalyviai sveikiau ir reguliariau maitinsis, suvartos mažiau cukraus bei dalinsis įgytomis žiniomis su savo aplinka. O tai prisidės prie bendro visuomenės sveikatos ir gerovės skatinimo.