Atstovai iš Molėtų, Klaipėdos miesto, Kauno rajono, Kaišiadorių savivaldybių dalyvavo tarptautiniame vizite Kroatijoje „Youth Policy meets Youth work“. Vizito metu, kartu su projekto partneriais iš Kroatijos, Estijos, Serbijos, Slovėnijos jie lankėsi Rijekos vaikų ir jaunimo centre, Medulino, Pazino savivaldybėse, Labino bibliotekoje ir jaunimo inkubatoriuje bei Eurodesk informaciniame taške.

Kroatijos partneriai pasidalino gerąja patirtimi apie jaunimo įtraukimą į sprendimų priėmimą vykdant valdžios ir jaunimo dirbtuves, kurių pagrindu rengiamos strategijos ir jaunimo programos. Nacionaliniu lygmeniu Kroatijoje yra patvirtinti kriterijai, kuriuos atitinkantys miestai gauna jaunimo sertifikatą (tik 7 miestai jį turi). Kroatai pasidžiaugė puikiai išvystyta tarptautine savanoryste, neįgaliųjų integracija.

„Šiais metais daugelyje savivaldybių bus pradėtos jaunimo dalyvaujamojo biudžeto veiklos. Susitikimo metu radome bendrų problemų dėl jaunuolių grįžimo į gimtuosius miestus po studijų, jaunuolių pasyvumo, logistinių problemų atokiau gyvenantiems jaunuoliams. Pasidalinome gerąja Lietuvos patirtimi apie jaunimo politikos įgyvendintojus kiekvienoje savivaldybėje, išgrynintus jaunimo centrus, mobilų darbą, vasaros įdarbinimo programas“, – įspūdžiais dalijosi viena iš vizito dalyvių.

Pažintinis vizitas vyko 2022 m.balandžio 24-28 d. Jame dalyvavo 4 atrinkti Lietuvos atstovai.

Jūs taip pat galite dalyvauti tarptautiniuose mokymuose ir pažintiniuose vizituose. Sekite Renginių skiltį šioje svetainėje, registruokitės, ir jeigu būsite atrinkti, semkitės tarptautinės patirties.