2023 m. birželio 12-17 dienomis Maynooth miestelyje netoli Dublino, Airijoje, vyko tarptautiniai mokymai „Acting up – performing arts and drama methods in youth non-formal education“. Juose dalyvavo ir anglų kalbos mokytoja bei karjeros specialistė Asta Arbačiauskaitė-Dijokienė, kuri pasidalino savo įspūdžiais ir patirtimis.

„Šie keturių dienų patyriminiai mokymai, kuriuos vedė Crooked House Theatre Company teatro mokytojai Peter Hussey ir Ana Gilligan, buvo skirti jaunimo darbuotojams, mokytojams, socialiniams darbuotojams, psichologams bei tiems, kurie norėjo išmokti kai kurių taikomųjų menų metodų, pavyzdžiui, kaip padidinti jaunų žmonių įsitraukimą ir dalyvavimą įvairiose formaliose ir neformaliose veiklose.“ Beje, mokymų dalyviams nebuvo reikalinga išankstinė patirtis scenos meno ir dramos srityse, todėl mokymuose galėjo dalyvauti itin skirtingų patirčių ir aplinkų asmenys.

Lietuvė norėtų visų pirma padėkoti mokymų vadovams „kurie lengvais žingsniais, per praktinius užsiėmimus mus „formavo“ kaip grupę ir leido išbandyti naujus įrankius, kuriuos galėtume taikyti savo darbe.“ Ji prideda, kad jai „didžiulis atradimas buvo tai, kad scenos meno metodų taikymas gali padėti vesti naujas grupes; sukurti saugias ir įtraukiančias erdves jauniems žmonėms dalytis idėjomis, istorijomis ir nuomonėmis; kritiškai analizuoti socialines struktūras ir pasaulį, kuriame gyvename; ugdyti asmeninius socialinių, minkštųjų įgūdžių ir asmeninio tobulėjimo gebėjimus.“

„Dalyvaudama šiuose mokymuose išmokau kaip reikia taikyti dramos metodus darbe su jaunais žmonėmis, susipažinau su kai kuriomis teorijomis, principais ir idėjomis, kuriomis grindžiamas bendradarbiavimas kuriant teatrą su jaunimu, taip pat užmezgiau ryšius su tarptautiniais jaunimo darbuotojais ir sužinojau apie galimybes panaudoti kūrybines praktikas „Erasmus+“ ir Europos solidarumo korpuso (ESK) programose.“ – dalinosi Asta. Be to, ji pasidalino ir internetine nuoroda, kurioje galima rasti įvairių teatro įrankių ir metodų darbui su jaunimu: https://dramayouthwork.wordpress.com/

Mokymų dalyvė taip pat nori padėkoti Jaunimo reikalų agentūrai ir „Erasmus+“ už galimybę sudalyvauti šiuose mokymuose. Jai tarptautiniai mokymai yra „labai geras būdas praplėsti akiratį, pasidalinti savo patirtimi, patobulinti anglų kalbos įgūdžius, užmegzti ryšius su kitų šalių organizacijomis.“

„Esu labai patenkinta šia puikia galimybe pamatyti formalų ir neformalų švietimą per meno pusę. Su malonumu naudosiu įgytas žinias mokykloje.“ – savo įspūdžius apibendrina Asta.