Spalio 15–18 dienomis Varšuvoje vyko tarptautinis seminaras „Health E+Motions“, subūręs tiek naujus, tiek patyrusius trumpalaikių ir ilgalaikių tarptautinių mobilumų koordinatorius, mokytojus ir mentorius, dirbančius įvairiuose „Erasmus+“ programos sektoriuose ir Europos solidarumo korpuso savanoriškos veiklos projektuose. Seminaras kvietė gilintis į psichikos sveikatos klausimus, siekti emocinės gerovės bei ieškoti novatoriškų sprendimų sprendžiant kylančius iššūkius. Šis laikas buvo skirtas patirties dalinimuisi ir perdavimui.

Seminare dalyvavusios Joanos Cironkaitės teigimu, šis laikas suteikė galimybę gilinti žinias emocinės gerovės srityje bei megzti ryšius ateities projektams. Pasak dalyvės, kiekvienas renginio aspektas praturtino jos profesinį augimą. Joana akcentavo šiuos pagrindinius atradimus:

  • Kultūriniai skirtumai: susitikimas su kitų šalių atstovais padėjo „iš šono pamatyti, kaip kultūriškai skiriasi supratimas apie stresą, nerimą, depresiją ir kitas psichologines būsenas. O kitų šalių patirtis gali padėti geriau suvokti, kaip šie procesai veikia mus ir aplinkinius globaliu mąstu“.
  • Praktiniai įgūdžiai: seminaras suteikė galimybę „įgyti naujų praktinių įgūdžių, kaip valdyti stresą, lavinti emocinį intelektą ar spręsti konfliktus, o atnaujinusi žinias, galiu pritaikyti naujus metodus ir strategijas, kurios gali būti efektyvesnės nei naudotos iki šiol“.
  • Socialiniai pokyčiai: dalyvė atkreipė dėmesį, kad socialinė medija, pandemijos poveikis ir kintanti darbo kultūra yra iššūkiai, su kuriais susiduria daugelis Europos šalių. „Man tai padeda giliau suprasti, kaip šie pokyčiai veikia emocinę sveikatą ir suteikia priemones su jais darbuotis“.
  • Savipagalbos svarba: Joana įsitikino, kad prevencinės priemonės ir savipagalbos metodai „padeda pamatą pokyčiui“.
  • Asmeninis ir profesinis augimas: ir dar vienas svarbus aspektas – savęs pažinimas neriant į naują patirtį, kurios metu stiprėja profesinis bei asmeninis augimas.

„Buvo be galo gera dienomis mokytis, ieškoti atsakymų ir kurti naujas galimas bendradarbiavimo jungtis. O vakarais neformaliai patirti, kaip rūpinimasis savimi, savo emocijomis padeda atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimo dovanomis. Tikiu, kad ateityje po šios kelionės gims ne viena partnerystė, o emocinė gerovė bei rūpinimasis savimi ar perdegimo prevencija pasieks ir tolimesnius Europos miestelius.“ – pridūrė Joana.

Tarptautinių mokymų galimybėmis dalijamės „Erasmus+“ svetainės renginių skiltyje ir „Facebook“ puslapyje „ES galimybės jaunimui“ – nepraleiskite ir teikite paraiškas! Primename, kad atrinktiems kandidatams dalyvavimas nemokamas, padengiamos apgyvendinimo ir maitinimo išlaidos, o kelionės išlaidos kompensuojamos.