Programos „Erasmus+“ jaunimo srities finansuojamas su jaunimu dirbančių asmenų projektas – mokymo kursai Lietuvoje subūrė 22 dalyvius iš Lietuvos, Vokietijos, Sirijos, Ukrainos, Baltarusijos ir Sakartvelo. Projektą organizavo partneriai iš Lietuvos, Italijos, Ispanijos, Jungtinės Karalystės, Latvijos ir Lenkijos. „Puiki kultūrų, požiūrių ir patirčių kombinacija! Skirtingos žinios, pozicijos, įsitikinimai susijungė ir magija įvyko! “ – sako „The Art of Development“ organizatoriai.


Jie ir mokymo kursų dalyviai pasidalijo savo įspūdžiais, įgytos patirties akimirkomis ir sukurtu naujų neformalaus ugdymo metodų rinkiniu.


Kaip pasakojo viena iš mokymų vadovių Raminta Rusovičiūtė, „The Art of Development“ – tai mokymų kursai, kuriuose dalyviai turėjo galimybę įsijausti į savo kūnus ir mintis: pajausti fiziškai ir suprasti sąmoningai.


„Naudojome kūno judesį asmeniniam tobulėjimui ir koučingo technikas refleksijai. Tikime, kad tam, kad pasidalintume su kitais, pirmiausia patys turime būti pilni gėrio: per šias 9 dienas turėjome galimybę prisikrauti energijos tam, kad kiekvienas jaunimo darbuotojas galėtų grįžti į savo darbo vietą su pilnu užsidegimu ir noru kurti bei dalintis su jaunimu. Mes sukūrėme ir naujus neformalaus ugdymo metodus, kurie bus naudojami ateityje darbui su jaunimu“, – pasakojo R. Rusovičiūtė.


Kursų organizatoriai susidūrė su įvairiais iššūkiais, siekdami suburti žmones iš įvairių šalių pandemijos įkarštyje, susiplanuoti viską detaliai bei būti pasiruošę siurprizams.


„Bet kokiu atveju, dveji metai šioje situacijoje mus išmokė gerai: viskas praėjo puikiai! – dalijosi mokymų vadovė. – Nuo pat pirmos dienos, taikyti metodai buvo susiję su judesiu, menu bei koučingu: žingsnis po žingsnio be didelio spaudimo. Kaip visada, pradėjome nuo ledų pralaužimo ir grupės formavimo užduočių, po truputį susipažinome, patikrindami savo ribas bei limitus. Žingsnis po žingsnio, judėjome giliau: pamatyti, kaip mūsų kūnai reaguoja į skirtingas emocijas ir ką mes sau sakome apie tai. Neabejojame, kad dalyviai geriausiai gali apibūdinti savo patirtį“.


Projektas buvo ne tik puiki galimybė patirti gilius procesus dalyviams, bet ir išmokti naujų metodų, kurie vėliau gali būti naudojami kasdieniame darbe. Dalyvių asmeninis darbo su jaunimu metodų rinkinys pasipildė kaip niekada gausiai.


„Per atviros erdvės (ang. Open space) sesiją, turėjome galimybę pamatyti, koks turtingas dalyvių žinių bagažas! Įvyko dejavu apie nepaprastas ateities veiklas, kurios bus sukurtos visų mūsų kartu!“, – apie planus pasakojo R. Rusovičiūtė.


„Art of development“ mokymo kursai vyko Lietuvoje, magiškuose Trakuose sausio 27- vasario 4 dienomis.


Įspūdžiai:
Miglė Galvonaitė iš Lietuvos organizacijos „The writest”: „Turėjome visą savaitę kūniškumo, judesio, prisilietimų, emocijų praktikoms ir mokymuisi per patirtis apsnigtoje viloje, apsuptoje miškų netolies Trakų. Man tai atrodo geriausias būdas pažinti save ir aplinką – per žaidimą, per eksperimentą, per refleksiją apie tai ką patiri ir kodėl. Per tai iš Trakų išsivežiau “belonging” jausmą, kurį iki tol vaikiausi, nesuprasdama kaip tasai veikia.


Ilze iš Latvijos „Baltijas Reģionālais fonds“: „Būti čia ir dabar, mokytis, palaikyti jaunus žmones, atverti širdį jų skauskmui ir būti kartu! Juoktis, duoti ir gauti tūkstančius apkabinimų. Niekada gyvenime nedalinau tiek apkabinimų per tokį trumpą laiką. Nuostabu! Ir taip, ašaros, ašaros ir ašaros. Mes visi sau leidome būti tokie, kokie esame. Asmeniškai gavau nematomą leidimą būti tuo, kuo esu ir leidimą skatinti jaunus žmones būti savimi pačiais, skatingi juos rizikuoti, skatinti kalbėti, skatinti juos veikti!


Darbo su jaunimu gamtoje metodų rinkinys (anglų k.):

Oficialūs projekto partneriai:“Inovatyvi karta“ Lietuva – info@innovativegeneration.eu
„Baltijas Reģionālais fonds“ Latvija – apmacibas@brfonds.lv
„Stowarzyszenie Sztukater“ Lenkija – info@sztukater.pl
„Subtiluship C.I.C.“ Jungtinė Karalystė – hello@abroadship.org
„La Vibria“ Ispanija – info@vibria.org
NGO „Oriel“ Italija – orielassociation@gmail.comVisos organizacijos, kurios turėjo savo atstovus:

„Creative Youth Platform“ Sakartvelas – info.cyp.org@gmail.com
PINE edukacja w nature Lenkija- kontakt@edukacjawnaturze.pl
Soul Express Europe Italija- info@soulexpresseurope.org
Fundacja Rysy Lenkija- mt@fundacjarysy.pl
Kindervereinigung Leipzig E.V. Vokietija- lorenz.c@kv-leipzig.de
The writest Lietuva- galvonaite.migle@gmail.com
Piedzivojums meza Latvija- ilze.amerika@inbox.lv
Miško istorijos Lietuva- miskoistorijos@gmail.com

Dalyviai: Caroline Renate Lorenz, Joseph Gibbons, Nicole White, Hasan Alaiban, Mohammad Al Zaim, Darya Korolkova, Migle Marija Galvonaitė, Arnoldas Grišius, Vytautas Šliuburys, Marco Baldascino, Marco Daldoss, Sillian Ferrari, Kristiāna Kazakupča, Ilze Amerika, Paula Cukura, Maria Kardash, Maciej Tomkowiak, Maria Lebioda, Lluis Sanchez, Marta Núñez de Arenas Sala, Irene Closas Flaño.

Mokymų vadovės: Raminta Rusovičiūtė and Gvantsa Mezvrishvili