Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ tarybos narė Agnė Zabrynaitė dalyvavo Portugalijoje vykusiose partnerystės stiprinimo veiklose „Make the move for Green inclusion“. Jose dalyvavo 35 dalyviai iš įvairių Europos šalių, kurie yra savanoriai savo organizacijose, jaunimo darbuotojai ar dirba su jaunimu įvairiose veiklose.

„Tarpkultūriniuose susitikimuose pasidalinome organizacijų projektine veikla, gerosiomis patirtimis, taikomais modeliais jaunimo įtraukimo klausimais, „žaliosios“ veiklos įtrauktimi. Mokymų tikslas – partnerystės kūrimas tarp šalių, tvirti kontaktai ir partnerysčių tinklai sėkmingiems ir įdomiems ateities jaunimo mainų „Erasmus+“ projektams. Šie mokymai padėjo suprasti ko reikia norint suplanuoti kokybiškus jaunimo mainus, ar  kokį poveikį  ir socialinius pokyčius gali turėti vietos bendruomenėje jaunimo mainai, jaunimo įtrauktis“, – įspūdžiais dalijosi A. Zabrynaitė.

KLAS organizacija džiaugiasi užmezgusi tvirtas naujas partnerystes ir įkvėpti gerųjų tarpkultūrinių pavyzdžių, padėjo pirmuosius pagrindus artimiausiam tarptautiniam projektui. Taip pat vizito dalyvei buvo labai naudingas susitikimas su Vila da Marmeleira vietos bendruomene, kurioje ji pasisėmė naujų idėjų, kaip praktiškai pritaikyti veiklas jaunimui įtraukiant ir vietos bendruomenę, ir padarant ryškų pokytį vietovėje vien projektine veikla. Šie gerieji pavyzdžiai motyvuoja, įkvepia ir skatina geruosius pavydžius pritaikyti savo vietovės jaunimo bendruomenėje.

„Džiaugiamės dar kartą galėdami pristatyti KLAS ir jo veiklas, bei projektus tarptautiniu lygmeniu, taip pat nepamirštant ir labai svarbaus ir reikšmingo įvykio Klaipėdai – 2021 Klaipėda Europos jaunimo sostinė. Visiems šių mokymų dalyviams palikome ir po prisiminimą apie save – „choose klaipeda“ apyrankę, kaip draugystės, draugiškumo ir jūrinio miesto simbolį, kviečiantį dar daugiau veiklų vykdyti Klaipėdoje ne tik vietos, bet ir tarptautiniu lygmeniu“, – sakė A. Zabrynaitė.

Vizitas vyko 2022 m. balandžio 26 d – gegužės 1 d. Santareme ir Vila da Marmeleira.