Kaip susikurti saugų slaptažodį? Ką daryti, jei iš tavęs tyčiojasi internete? Ką daryti susidūrus su grėsmėmis internete? Kas yra elektroninės patyčios? Visi šie klausimai ir atsakymai į juos tapo dar svarbesni, kai ugdymo(si) procesas persikėlė į internetinę erdvę.  Tad Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos bendruomenė sutelkusi visas jėgas ir specialistų pagalbą moko bei skatina mokinius saugiai elgtis internetinėje erdvėje.

Tarptautinio „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekto „Click on e-CLIL“ įvairios veiklos vyksta saugioje internetinėje platformoje „eTwinning“. Čia mokiniai bendrauja su projekto partneriais iš kitų Europos šalių, dalijasi patirtimi, nuveiktais darbais, atlieka bendras užduotis. Projekto plotmėje organizuojami kasmetiniai renginiai ir įvairios veiklos apie saugų internetą.

Vykdant „Erasmus+“ projektą ,,Click on e-CLIL“ progimnazijos mokytojos Žana Šunina ir Ieva Kildušytė organizavo renginį „Safer Internet Day“. Renginio metu penktokai gvildeno klausimus apie saugų bei pagarbų elgesį internetinėje erdvėje. Ieškoti atsakymų į rūpimus klausimus padėjo ir renginio svečiai: Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato pareigūnės: vyriausioji tyrėja Jolanta Baranauskienė ir vyresnioji tyrėja Laura Šimonienė; emocinės paramos centro „Vaikų linija“ atstovė, FRIENDS programos koordinatorė Eglė Tamulionytė. Renginio metu progimnazijos dailės mokytoja Aušra Jokubauskienė pristatė virtualią 5–8 klasių mokinių kūrybinių darbų parodą, skirtą Saugesnio interneto dienai paminėti. Jų darbus galima pažiūrėti čia: https://youtu.be/T-Zf1iSY8gQ.

Džiugu, kad Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos mokiniai aktyviai įsitraukė į visas organizuotas veiklas, dalijosi savo mintimis, darbais, klausinėjo bei domėjosi. Keletas penktokų apie „Erasmus+“ projekto „Click on e-CLIL“ komandos organizuotą renginį atsiliepė taip:

„Man labiausiai patiko, kai pasakojo, kaip reikia parinkti slaptažodį ir kaip jį naudoti. Taip pat patiko Vaikų linijos užduotys, testas ir pasakojimai, kaip jie dirba.“

„Renginys man labai patiko. Sužinojau, kad negalima naudoti vieno ir to pačio slaptažodžio. Įsiminė tas, kad negalima kurti slaptažodžio iš savo duomenų.“

„Man labiausiai patiko „Saugaus interneto“ dailės darbai. Labiausiai įsiminiau, kad tavo slapukas negali būti paprastas, pvz. abcd1234.“

Tikimės, kad visos organizuojamos veiklos mokinius skatina saugiai bei atsakingai elgtis internete.