Nuo 2019 m. spalio 1 d. Šakių lopšelis-darželis „Berželis“ priėmė naują iššūkį – dalyvauja dar viename „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekte „Eksperimentuodami atrandame pasaulį“ („By experimenting we are discovering the world around us“). Projektas bus vykdomas 24 mėnesius iki 2021 m. spalio 31 d.

Projekto partneriai iš Slovėnijos (darželis VRTEC HRASTNIK), Turkijos (darželis MELAHAT KIVANC ANAOKULU), Graikijos (darželis NIPIAGOGEIO DREPANOU)  ir Bulgarijos (darželis CDG „SLANCE“) 2019 m. lapkričio 4–8 d. dalyvavo projekto mokymuose Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“. Tai pirmasis projekto partnerių susitikimas (per dvejus metus planuojami susitikimai-mokymai kiekvienoje partnerių šalyje). Tad pirmąją vizito dieną reikėjo pirmiausia pažinti vieni kitus, taip pat daug aptarti, susitarti ir planuoti. Projekto koordinatorė Mojca Perić  (darželis VRTEC HRASTNIK) organizavo susipažinimo veiklas, žaidimus, numatė kitų vizitų datas, detalizavo projekto veiklas, išgrynino tikslus ir uždavinius.

2019 m. lapkričio 5–8 d. darželio bendruomenė pristatė savo įstaigą, svečiams aprodė grupes, mokomąsias erdves, dalyvavo ugdomosiose veiklose. Kadangi projekto tema – eksperimentavimas per žodžius, judesį, gamtą ir technologijas, tai projekto mokymų tema Lietuvoje buvo pasirinkta informacinės technologijos ir technologinis ugdymas mūsų darželyje. Šiuo metu darželio pedagogai daug dėmesio skiria STEAM ugdymui (S – gamta, T – technologijos, E – inžinerija, A – menai, M – matematika), stengdamiesi akcentuoti ir integruoti kiek įmanoma visas STEAM sritis.

Projekto partneriams buvo pasirinkta pristatyti technologinę ir inžinerinę sritį. Buvo stebimos veiklos naudojant įvairius žaislus ir priemones šiai sričiai plėtoti.  Dalyviai galėjo pamatyti, kaip pedagogės naudoja mini robotukus „BeeBot“ ir „Ozobotai“, kaip planšetiniais kompiuteriais vaikai kuria ir atliekas žaidimus su „OSMO“ priemone, daug veiklų buvo pristatomos naudojant „Lego Education“ žaislus, tėvų sukurtus robotus-žaislus ir pan. Taip pat daug dėmesio skirta ir matematinių įgūdžių ugdymo metodikai su „Numicon“, rankomis kurtomis priemonėms. Direktorės pavaduotoja ugdymui Dovilė Kazakauskienė partneriams vedė seminarą apie STEAM, robotiką ir kitas technologines idėjas ugdant ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus.

Savaitė su projekto partneriais prabėgo labai greitai. Jiems  buvo pristatomas Šakių kraštas, lankomi objektai, Šakių savivaldybės vicemeras Darius Jakavičius susitikimo metu savivaldybėje pristatė Šakių rajono švietimo sistemą, mokyklų ir mokinių skaičius, Šakių viešojoje bibliotekoje pedagogams buvo pristatytos technologinės inovacijos, tokios kaip dronai, 3D spausdintuvas, žaislai robotikai. Drauge aplankėme Šakius, Kauną, Birštoną, Trakus.

Visi išvyko sužavėti darželiu, jo žalia aplinka, turimomis priemonėmis ir lietuvių svetingumu. Antrasis projektų partnerių susitikimas-mokymai numatomi gegužės mėnesį Turkijoje.