Ar žinojote, kad geriau vieną kartą pamatyti, negu šimtą kartų išgirsti? Tikra tiesa! Tuo įsitikinome ir patys gruodžio 11–18 d. tęsdami veiklas „Erasmus+“ bendrojo ugdymo strateginių partnerysčių projekte „Herit-app“.

Ar žinojote, kadmokytis kalbų galima labai greitai ir net kelių iš karto, kai bendrauji su bendraamžiais iš skirtingų šalių? Tikrai taip! Projekto dalyviai po savaitės, praleistos panašaus amžiaus jaunuolių būryje „Felcsuti Letenyey Lajos Gimnazium Szakgimnazium Es Szakkozepiskola“Vengrijoje, tą jums gali nesunkiai įrodyti.

„Pasiskirstę grupėmis atlikome įvairias susipažinimo užduotis, žaidėme stalo tenisą, biliardą, stalo futbolą. Puikiai praleidome laiką. Buvo paprasta bendrauti, netrukdė skirtingos kultūros ar kalbos,“ – pasakoja projekto dalyvis Eimantas.

Projekto dalyviai iš Lietuvos Vengrijos, Ispanijos susidarė daugiau nei 60 žodžių žodynėlį, kuriame dominuoja žodžiai, susiję su mokykla. Po savaitės kiekvienas projekto dalyvis ne tik lietuviškai ar angliškai jau sakė „mokykla“, „nuotolinė pamoka“, „pažymiai“, „žemėlapis“, „kabinetas“, „pertrauka“, bet ir vengriškai ar ispaniškai. O koks džiaugsmas aplanko taisyklingai ištarus žodį arba suradus panašumų su gimtąja kalba!

„Kūrėme žodyną anglų, vengrų, ispanų ir lietuvių kalbomis, rengėme pristatymus apie nacionalines šventes, taip pat vaizdo medžiagą apie pirmąsias dvi kartu praleistas dienas bei tapėme „Erasmus+“ „Herit-app“ logotipą. Dieną baigėme Vengrijos tradicinių šokių pamoka. Laukiame rytojaus,“  – įspūdžiais dalijasi projekto dalyvė Paulina.

Ar žinojote, kadsukūrus programėlę ją smagu išbandyti realybėje? Ir ne tik išbandyti, bet ir  patobulinti! Tikrindami, kaip veikia partnerių vengrų sukurta programėlė, susipažinome su  Sėkešfehėrvaro miesto, buvusio Vengrijos sostine ir karalių rezidencija, istorija, pasigrožėjome  lankytinomis vietomis, aptarėme, kokia programėlės informacija tikslinga, kokių dar reikia papildymų.

Ar žinojote, kadlabai smagu kelionės įspūdžiais pasidalinti su savo bendruomene? Tuo tikrai įsitikinome pristatydami savo kelionės įspūdžius ne tik draugams, bendraklasiams, bet ir savo mokytojams! Geras jausmas, kai sudomini tuos žmones, kurie paprastai su tavimi dalinasi informacija!

„Dalyvavimas projekte sustiprino mano bendravimo bei organizavimo įgūdžius, kadangi projekto metu yra skatinama bendrauti su bendraamžiais, siekiant daugiau sužinoti apie jų gimtąsias šalis,“ – kalbėjo projekto dalyvė Eglė.