Šiaulių rajono Meškuičių gimnazijos mokytojai kartu su partneriais iš Turkijos, Italijos, Šiaurės Makedonijos ir Estijos 2020–2022 m. dalyvauja programos „Erasmus+“ mokyklų mainų projekte „Artırılmış Gerçeklik – 3D“, angliškai „Augmented Reality“. Projekto dalyviai džiaugiasi galėdami įgyvendinti numatytas veiklas gyvai – jau įvyko du susitikimai, Turkijoje ir Italijoje. Jų metu mokytojai tobulino įgūdžius informacinių technologijų ir komunikavimo srityse, dalinosi patirtimi, kaip šiuolaikines technologijas galima panaudoti ugdymo procese.

Susitikimų metu partneriai dalinosi patirtimi, kaip papildytos realybės technologijas taikyti ugdymo procese siekiant motyvuoti, sudominti mokinius. Ši technologija padeda ant matomos tikros realybės uždėti papildomus vaizdo, garso informacijos sluoksnius, kuriuos galima peržiūrėti išmaniajame telefone, ekrane ar su specialiais 3D akiniais. Šiuolaikinėje interneto erdvėje sukurta daug programėlių, kurios padeda ne tik giliau pažvelgti į įvairius reiškinius ar gauti daugiau informacijos, bet ir lavinti vaizduotę bei kūrybinius gebėjimus.

Taip pat šalių atstovai dalinosi patirtimi, kokias programėles galima pritaikyti pamokų metu, kaip naujas technologijas panaudoti mokantis už mokyklos ribų  („mokymasis be sienų“). Projekto dalyviai dirbdami grupėse mokėsi naudotis papildytos realybės programomis, naudodamiesi  lazeriniu skaneriu patys kūrė virtualias keliones. Projekto dalyviai susipažindami su šalių kultūra, lankydamiesi objektuose, ieškodami  informacijos naudojo papildytos realybės programėles (AR), o kelionių metu smagiai išbandė papildytos realybės navigacines programas.

Gimnazijos mokytojai įgyta patirtimi ir žiniomis naudojasi ne tik savo pamokose, ugdymo procese, bet ir mielai dalinasi su kolegomis. Meškuičių gimnazijos mokytojai, įsitraukdami į projektą, išbandė virtualios realybės 3D akinius. Nauji technologiniai potyriai suteikė gerų emocijų, sukėlė pažinimo džiaugsmą, kilo idėjų, kaip naujas technologijas panaudoti ugdymo procese. Ruošiantis dirbti pagal atnaujintas programas, skaitmeninės technologijos taps neatsiejama gyvenimo dalimi.