2020 m. rugsėjo 23–27 d. 9–11 kl. moksleiviai dalyvavo „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projekto „STEAM within the classroom: solving ecological problems in collaboration“ susitikime. 12 dalyvių iš Portugalijos, 7 dalyviai iš Lietuvos bei 6 dalyviai iš Lenkijos susitiko saulėtoje Portugalijoje. Šio susitikimo tema – „Išsaugokime švarų vandenį. Projekto dalyviai pristatė savose šalyse atliktus tyrimus bei eksperimentus apie netoli esančius vandens telkinius. Mūsų gimnazijos moksleiviai atliko biologinį bei cheminį Rudaminos upelio bei geriamojo vandens tyrimą.

Mainų vizito metu moksleiviai atliko naftos išsiliejimo į atvirą vandenį eksperimentą, taip pat atliko tyrimus su vandens filtrais, dalyvavo edukacinėje ekskursijoje Lisabonos okeanariume, kuriame turėjo galimybę pamatyti skirtingų vandenynų gyvūniją – įvairių rūšių ryklius, pingvinus, egzotines žuvis. Vėliau mokiniai važiavo į vieną žymiausių Portugalijos architektūros pavyzdžių – akveduką „Aguas Livres“. Jo maršrutas apima 18 km, o bendras ilgis siekia 58 km! Bet didžiausią įspūdį visiems paliko diena, praleista atvirame vandenyne, kur turėjome galimybę stebėti delfinus.

Kaip teigė mokiniai, šis projektas suteikė galimybę įgyti ypač daug žinių apie vandens kokybę Lietuvoje, Europoje, taip pat išbandyti įvairius eksperimentų būdus, susipažinti su biologiniu upių pasauliu. Be viso to, moksleiviai lavino savo komunikacijos, asmenines, lyderystės kompetencijas, tobulino anglų kalbos žinias. Projektas leido pažinti nuostabias Portugalijos vietas: kalnus, miestus, gatves bei leido suprasti, jog kiekvienas iš mūsų bent maža dalele galime prisidėti spręsdami ekologines problemas ir tausodami savo žemę.