Ir vėl skrendame, ir vėl virtualiai… Lyg ir skaisti Ispanijos saulė bei nuostabios alyvuogių giraitės Iznajire – bet vėlgi ­­– viskas virtualioje realybėje. Lyg ir susitikome su draugais, lyg ir ne. Lyg ir grįžome namo, bet kaip ir nebuvome išvykę.

Taip ir įvyko paskutinės „Erasmus+“ tarptautinio mokyklų mainų partnerysčių projekto „School Entrepreneurship. An Adventure Looking at the Future of Europe“ mokymo(si) veiklos Ispanijoje. Nepadėjo net projekto įgyvendinimo laikotarpio pratęsimas 12 mėnesių – pandemija nugalėjo. Viskas lyg ir puikiai pavyko – įgyvendintos visos numatytos projektinės veiklos, visos mokinių bendrovės – tiek vietinės, tiek tarptautinė – puikiai funkcionuoja, ir tą patvirtina metinės ataskaitos, pristatytos susitikimo metu. Daug sužinota, daug pamatyta, daug išgyventa, daug patirta. Lyg ir viskas gerai… Tačiau nebuvo tos paskutinės, stipriausios, išsiskyrimo emocijos projekto pabaigoje, emocijos, kurioje sutelpa visas projekto įgyvendinimo laikotarpis, kurioje atsispindi visi potyriai ir išgyvenimai ir kurios niekada neatstos jokia virtuali realybė.

Ispanijoje 2021 m. gegužės 17–22 d. lyg ir lankėsi, lyg ir ne Kauno Veršvų gimnazijos mokiniai Ugnius, Neida, Saugintas ir mokytojai Naglis, Birutė. Kelionę lyg ir apmokėjo, bet lyg ir nereikėjo „Erasmus+“.