Tarptautiniai projektai, į kuriuos įtraukiami mokiniai, jau kelis dešimtmečius Lietuvoje yra tapę mokyklos tarptautiškumo vizitine kortele. Šiaulių „Sandoros“ progimnazijos projektų rengimo grupės vadovė, anglų, vokiečių ir lietuvių kalbos mokytoja Inga Urbonienė sako, kad kiekviena mokykla turėtų įgyvendinti bent vieną projektą, skirtą kelti mokytojų profesines kompetencijas tarptautiniu lygiu.
„2018 pradėjome įgyvendinti „Erasmus+“ bendrojo ugdymo mobilumo projektą „Tarptautinės kompetencijos moderniai mokyklai“. Šis projektas, skirtas pedagogams, pirmiausia buvo orientuotas į gana rimtus ir šiuolaikiškam mokytojui itin svarbius aspektus ir įgūdžius, kaip projektų rengimą ir vadybą, pamokos organizavimo kokybės gerinimą, personalo vadybą, mokyklos bei ugdymo kokybės vertinimą ir įsivertinimą, užsienio kalbų (vokiečių ir anglų), komunikacines bei IT kompetencijas“, – sako I. Urbonienė.
Kodėl nepasimokius ten, kur šilta?
Seminarai vyko Graikijoje, Ispanijoje bei Portugalijos saloje Madeiroje. „Žinoma, kad šalių, kuriose bus organizuojami mobilumai, kultūrinis, klimatinis kontekstas yra gana svarbus. Ypač mums, lietuviams, gyvenantiems gana atšiauriomis klimato sąlygomis. Tačiau lemiamu veiksniu tampa projekto tematika ir aktualumas. Ne mažiau svarbus organizatoriaus profesionalumo, žinomumo faktorius“, – kalba mokytoja.
Mokymų programos – itin intensyvios
Visi mokymai – ne trumpesni kaip 5 dienų trukmės. Kiekvienos mokymų dienos programa irgi gana intensyvi – maždaug 8 val. kokybiško darbo mokymų centre. „Kaip parengti sėkmingą projektą? Kaip pritraukti daugiau mokytojų į projektines veiklas? Kaip ugdyti toleranciją? Kokie žaidimai padeda susidraugauti skirtingų kultūrų vaikams? Tai ir dar daugiau aš sužinojau, dalyvaudama projekte. Iš tiesų, gavau daugiau negu tikėjausi“, – sako mokytoja I. Urbonienė.
Į kiekvieną susitikimą vyko tik vienas atstovas iš mūsų mokyklos ir vienintelis atstovas iš Lietuvos. Tokios sąlygos – puiki paspirtis asmeniniam ir profesiniam tobulėjimui, kadangi pasikalbėti, pasidalinti savo patirtimi konkrečia tema susitinkama su kolegomis iš pačių įvairiausių šalių – Maltos, Graikijos, Rumunijos, Vokietijos, Portugalijos, Austrijos, Lenkijos, Bulgarijos, Vengrijos. „Natūralu, kad tokioje įvairialypėje aplinkoje gimsta įdomios diskusijos, pažintys, įgyjama neįkainojamos patirties“, – sako I. Urbonienė ir šypteli – sėkmingai įgyvendinus vieną projektą, iškart dairomasi kito. Nes tikrai verta.