Vitės progimnazijos mokyklos bendruomenė, įgyvendindama tarptautinį „Erasmus+“ projektą „For a clean world hand in hand“ kasdien patiria naujų išgyvenimų, atradimų, įdomių ir įsimintinų akimirkų, nes projektu siekiama sužadinti  mokinių domėjimąsi aplinkosaugos klausimais, motyvuoti mokinius kritiškai ir globaliai mąstyti, siekti mokinių aktyvumo ir įsitraukimo į ekologines veiklas. 

Projektinio susitikimo, vykusio 2022 m. sausio 17–21 d. Ispanijoje, programa buvo pritaikyta, siekiant ugdyti mokinių sąmoningumą saugoti Žemę, išmokyti rūšiuoti atliekas, prisidėti prie klimato kaitos pokyčių stabdymo. Susitikimo metu vyko įvairios veiklos, edukacijos tiek mokiniams, tiek mokytojams.

Pirmoji diena buvo skirta mokinių susipažinimui, pristatomi mokinių darbai apie klimato kaitą. Projekto dalyviams vyko kūrybinės dirbtuvės, kurių metu mokiniai gamino muzikos instrumentus iš antrinių žaliavų, taip skatinant atsižvelgti į supančią aplinką ir mažinti vartojimą. Mokyklos projekto koordinatoriai surengė diskusiją, kurios metu kalbėjome apie žmogaus veiklos padarinius, turinčius įtakos žmogaus sveikatai ir aplinkos saugai, ir identifikavome pavojus bei bandėme surasti  sprendimus. Dalijomės gerąja patirtimi, pristatėme savo mokyklų pavyzdžius. Diskusijos metu vaikai ne tik gilino žinias klimato kaitos tema, bet ir tobulino anglų kalbos žinias. 

Antrąją dieną vykome į archeologinį paminklą Medina Siyasa. Edukacijos metu buvo aptarta archeologinių tyrimų svarba, siekiant išsiaiškinti, ko galime tikėtis susidūrę su klimato pokyčiais. Taip pat aplankytas Abaran vandens malūnas, kurio veikla tiesiogiai veikia irigacines sistemas, būtinas siekiant užauginti vietines kultūras. Klimato kaita skatina sausringumą ir vandens trūkumą, ne tik žemės ūkyje, bet buitiniam vartojimui.

Trečiąją dieną vykome į ekskursiją po regioninį parką Salinas de San Pedro. Vandens tarša verčia lankytojus aplenkti šią kadaise populiarią sūraus vandens lagūną Ispanijos Viduržemio jūroje. Ši vietovė yra viena labiausiai užterštų Mar Menoro vietų, nes ji yra netoli Albujono sausojo upelio žiočių, iš kurių į marias patenka daug nitratų iš žemės ūkio. Regioninio parko lankytojų centre vyko diskusija apie žmogaus daromą žalą šiai išskirtinei vietai.

Ketvirtąją dieną lankėmės vietinėje „Apemar“ įmonėje, kurioje buvome supažindinti su įmonės veikla ir ekologiniais vystymo aspektais. Įmonėje vyko diskusija, dėl vaisių įpakavimo reikšmės, siekiant sumažinti taršą. Nes įmonėje naudojamos ne plastiko, o medvilnės pakuotės. Ekskursijos dalyviai diskutavo apie klimato kaitą ir taršą. Projekto dalyviai kalbėjo apie tai, kad šis projektas yra puiki galimybė  atkreipti savų  mokyklų bendruomenių dėmesį į klimato kaitos problemą ir paskatinti savo veiksmais prisidėti prie pasaulio pastangų pristabdyti klimato kaitą. Prieita prie bendros nuomonės, kad ypač svarbu, jog moksleiviai mokykloje sužinotų, kaip jie gali prisidėti prie aplinkos saugojimo ir klimato kaitos sustabdymo. Tačiau dar svarbiau, kad pamatytu pavyzdžiu jie sektų ne tik mokykloje, bet ir užvėrę jos duris.