2023 m. balandžio 1619 d. Mažeikių lopšelyje-darželyje „Eglutė“ vyko tarptautinio „Erasmus+“ mažos apimties partnerysčių projekto „Protect Nature, Nature is my future“ Lietuvos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos partnerių susitikimas. Vizito darbotvarkę sudarė dinamiškos veiklos, atliepiančios įstaigos vertybes, atsakingą požiūrį į aplinkosauginio švietimo problematiką, nes Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ bendruomenė yra įsijungusi į EKO mokyklų tinklą, kurį koordinuoja Kauno Prezidento Valdo Adamkaus gimnazija. 

Susitikimas prasidėjo jaukiais sveikinimais ir linkėjimais, kuriais dalijosi Mažeikių rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė L. Diržininkienė. Džiaugsmingomis akimirkomis susitikome su mažaisiais įstaigos ugdytiniais, kurie demonstravo tėvelių sukurtą, menišką ir tvarią rūbų kolekciją. Nuoširdžiai pakvietėme svečius šokti ir žaisti mūsų senolių puoselėtus tradicinius liaudies šokius ir žaidimus, nes įstaigoje didžiulę reikšmę skiriame etnokultūriniam ugdymui. STEAM laboratorijoje kartu pastatėme draugystės tiltus iš pačių pasigamintų sudedamųjų dalių. Planuodami veiklos rezultatą paruošėme gausios informacijos apie tiltų įvairovę, skatinome skenuoti užkuoduotus tiltus, domėtis jų struktūromis ir nauda aplinkosaugai.

Keliaudami po įstaigą, Žaismės erdvėje žaidėme „Kahoot“ žaidimus, pasitikrinome žinias apie gamtos ir pasaulio stebuklus. Kelionė „Eglutėje“ buvo žaisminga ir aktyvi, nes koridoriuose sumontuotos tvarios edukacinės STEAM sienos – žaidimai, dėlionės, veidrodžiai, STEAM labirintai – kvietė mokytis, spręsti probleminius klausimus, logiškai mąstyti. Netradicinės veiklos buvo tęsiamos lauko erdvėse, kurios taip pat edukuoja ir skatina smalsauti. Stiklo name esančių gamtinių priemonių gausa įtraukė svečius į kūrybinį gamtosauginį procesą, kur sukūrėme mandalas, aplikacijas, floristinius paveikslus, atskleisdami kultūrinius skirtumus bei profesinius gebėjimus.

Sutikdami mažuosius „eglutiškius“, būdami šalia, jungėme įvairius ugdymo kontekstus, pasitelkdami naują aplinką, provokuodami situacijas, skatinome patirti „kažką nematyto“ ar „negirdėto“. Didindami informatyvumą ir ilgalaikės draugystės užmegztus ryšius kartu pasodinome „Draugystės“ obelį, ragavome pavasariškų daržo gėrybių, stebėjome „Vabalų viešbučių“ gyventojus, natūraliais dažais piešėme tarptautinio projekto „Protect Nature, Nature is my future“ logotipą.

Tarptautinio projekto svečius ir koordinatorių komandą priėmė Mažeikių rajono savivaldybės miesto merė R. Matulaitienė, kuri džiaugėsi aplinkosauginio ugdymo iniciatyvomis. Pažintis su Lietuvos tradicijomis ir papročiais tęsėsi Mažeikių rajono Urvikių kultūros centre dalyvaujant „Duonos kelio“ edukacinėje programoje. Mokydamiesi vieni iš kitų, integralių ugdymo(si) modelių, vykome susipažinti su Mažeikių lopšelio-darželio „Bitutė“ erdvėmis. Bendradarbiaudami su Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkciniu centru, „Studija ŽALIA“ užsiėmime pasigaminome tvarų, floristinį skirtuką, kurį pavadinome aksesuaru knygai.

Partnerių susitikimo metu buvo aptartas numatomų veiklų planas, pristatyti pamokų planai, mokytojų mobilumo programos, laukiami rezultatai. Vizito veiklose aktyviai dalyvavo ir talkino Jaunimo savanoriškos tarnybos programos savanorės, kurios paruošė ir pristatė skaitmenines virtualias keliones po Lietuvą, Mažeikių miestą ir mūsų įstaigą.

Susitikimas tarp Lietuvos, Italijos, Ispanijos ir Turkijos partnerių buvo kupinas naujų tvarių idėjų, aplinkosauginių praktikų, inovatyvių ugdymo metodų, funkcionalių veiklų ir bendraminčių pašnekesių.

„Dalyvaudamos susitikime pamatėme daug veiklų, kurias galėsime įgyvendinti su mokiniais savo mokykloje. Be to, veiklos gali būti pritaikytos įvairaus amžiaus mokiniams. Šis susitikimas privertė susimąstyti, kad galime daugiau veiklų vesti lauke, taip atrasdami glaudesnį ryšį su gamta. Mums labai patiko veiklos stiklo name ir labai norėtume tokį kada nors turėti ir savo mažoje mokykloje. Mums labai patiko dalyvauti šiame susitikime. Jautėmės labai patogiai bendraudamos su visa mokyklos bendruomene. Ačiū jums už šią nuostabią ir nepaprastą patirtį!“  projekto dalyvės Miriam D., Eva Vicente M.

Daugiau informacijos galima rasti Mažeikių lopšelio-darželio „Eglutė“ „Facebook“ grupėje: https://www.facebook.com/groups/744389037429816/