Koronaviruso pandemija – visą pasaulį sudrebinęs įvykis, kurio tikrąsias pasekmes visų mūsų gyvenimui šiandien dar sunku įsivaizduoti. Galime būti tikri tik dėl vieno dalyko: virusas sutrikdė žmonių sveikatas, apvertė aukštyn kojomis mokymosi procesą, sustabdė įvairias ugdomąsias veiklas bei paveikė žmonių bendravimo ir socializavimosi įpročius.

Tačiau nereikia prarasti vilties ir į visus gyvenimo siunčiamus iššūkius žvelkime optimistiškai. Juodšilių „Šilo“ gimnazijoje ir toliau vykdomas „Erasmus+“ projektas „Music is a common language“, kurio įgyvendinimo trukmė pratęsta iki 2020 m. gruodžio. 

Vėl susirinkus į klases, pradinių klasių ir ikimokyklinio ugdymo grupės vaikų laukė siurprizas. Jie turėjo nuostabią galimybę susipažinti su lietuvių liaudies kalba, muzika, instrumentais bei tautiniais rūbais gyvai, o ne per šiuolaikinių skaitmeninių įrenginių ekranus. Muzikos mokytojai R. Balsienė ir S. Balsys parengė į veiklas įtraukiančių, linksmų ir žaismingų etnografinių pamokėlių ciklą, kurių metu mokiniai dainavo, šoko, klausinėjo ir dalyvavo viktorinose apie senovinius instrumentus, papročius, lietuviškas tarmes.

Idėja paruošti tokius užsiėmimus gimė grįžus iš Škotijos, kur lankėsi projekto „Music is a common language“ dalyviai. Pamačius, kaip Škotijos mokyklose įgyvendinamas nacionalinės muzikos projektas, kilo mintis, kad tokios veiklos yra labai reikalingos ir prasmingos ugdant jaunąją kartą, ypač mūsų daugiatautėje ir daugiakalbėje bendruomenėje.

Taigi, dainavome, šokome, dūzgėme ir džiaugėmės gyvu žmogišku bendravimu.