Žaslių pagrindinė mokykla – aktyvi įvairių projektų dalyvė. Vykdydama jau trečiąjį tarptautinį „Erasmus+“ mokyklų mainų partnerysčių projektą „Equally unique, equally different!“, startavusį dar 2019 metais, mokyklos komanda keliavo į Italijos Lombardijos regiono Arosio miestą, kur vykdė įvairias mobilumo veiklas kartu su draugais iš Ispanijos Valencijos, Rumunijos Oradea ir Italijos Arosio mokyklų.  

„Mes  dalyvavome įvairiose veiklose, kurių tikslas – stiprinti kūrybinio mąstymo pagrindinius įgūdžius: bendravimą ir bendradarbiavimą, atkaklumą, nuoseklumą, smalsumą. Daug dėmesio buvo skirta anglų kalbos įgūdžių tobulinimui, informacinių technologijų naudojimui drauge kuriant ir dalijantis virtualiu dokumentu, besimokant naudotis „Google“ platforma, kur kūrėme viktorinų formas ir pristatymus,“ – pasakoja mokytoja Laimutė Dekienė.

Užsiėmimai buvo paremti tradicinių legendų ir istorijų mokymusi ir dalijimusi, vyko edukacinė veikla mokykloje CLIL mokymo metodu. Vienas iš projekto tikslų – susipažinimas su kultūriniu  šalių-dalyvių paveldu, tad iš arti susipažinome su Lombardijos regiono architektūra, gamta, gastronomija.

„Per veiklų savaitę aplankėme Como miestą, sužinojome apie pirmojo italo – Everesto nugalėtojo G. Monzino gyvenimą, lankydamiesi jo viloje Balbianello. Lankydamiesi Milano katedroje sužinojome, kad kultūra yra neatsiejama istorijos dalis, išmokome daug naujų anglų kalbos bei meno žodyno terminų, saugiai elgtis milijoniniame mieste, pilname turistų. Kopiant į Alpes, prireikė ne tik ištvermės, bet ir atkaklumo, bendradarbiavimo įgūdžių, nugalint įvairias baimes. Taip pat pristatėme bei išmokome kitų šalių tradicinių sportinių žaidimų, šokių paskutinę vizito dieną,“ – įspūdžiais dalijosi mokytoja.

Vienodai unikalūs, vienodai skirtingi, vienodai įdomūs, vienodai svarbūs bei vertingi – taip galima reziumuoti mobilumo, vykusio 2022 m. gegužės 22–28 d. Italijoje veiklas.