Panevėžio rajono Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ mokytojai, įgyvendindami programos „Erasmus+“ projektą „Smalsiam vaikui sumanus mokytojas“, dalyvavo Reikjavike, Islandijoje, vykusiuose novatoriškuose 7 dienų tarptautiniuose kursuose „Smart Teachers Play More“, kur mokėsi ir dalijosi idėjomis bei patirtimi su kolegomis iš įvairių Europos šalių.
„Smart Teachers Play More“ – tai filosofija, akcentuojanti gerą vaiko ir mokytojo emocinę būseną, akademinių dalykų mokymą taikant judesį, žaidimus, istorijų pasakojimo metodą. Reikjavike vykusių mokytojams skirtų mokymo kursų organizatorės Kristín Einarsdottir iš Islandijos ir Sarah Jane Anthony iš Anglijos, sujungusios savo mokomąsias programas ir metodiką, sukūrė gyvą, įtraukiantį, neapsakomai įdomų ir praktišką kursą, skirtą pristatyti judesio, žaidimų, istorijų pasakojimo naudą ugdymo procese. Žaisdami, judėdami vaikai patenkina savo natūralius vystymosi poreikius (bendravimo, pažinimo, judėjimo), lavina fizines ir psichines funkcijas, tad šios metodikos taikymas neabejotinai svarbus lavinimo procese.
„Nuoširdžiausiai dėkojame kursų organizatorėms, stebinusioms profesionalumu, organizuotumu, sugebėjimu skirti dėmesį kiekvienam dalyviui“, – pasakoja Ramutė Adomavičė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė, dalyvavusi mokymuose. „Supažindindamos su „Smart Teachers Play More“ ideologija kursų mokytojos pateikė daugybę praktinių pavyzdžių, kartu motyvuodamos tobulinti vaikų akademinių, asmeninių, socialinių ir bendravimo įgūdžių formavimą į veiklas įtraukiant kuo daugiau žaidybinių veiklų.“ „Smart Teachers Play More“ metodas – inovatyvus, efektyvus ir lengvai pritaikomas skirtingoms amžiaus grupėms, sukurtas mokytojų mokytojams. Kursų metu pristatytos jau išbandytos, patikrintos ir patvirtintos veiklos.
Šie kursai suteikė galimybę Dembavos lopšelio-darželio „Smalsutis“ mokytojams iš arti susipažinti su Islandijos mokyklų sistema bei novatoriškais, gyvais, lengvai ugdymo procese pritaikomais žaidimais. „Kursų metu turėjome galimybę naujai pažvelgti į ugdymo perspektyvas bei parsivežėme idėjų, kaip ugdymo procesą padaryti patrauklesnį tiek vaikams, tiek jų mokytojams. Naujos žinios, gerosios patirties pasidalijimai suteikė dar daugiau motyvacijos ir ryžto mokytis, išbandyti mūsų veikloms tinkančius metodus,“ – teigia Daina Murauskienė, lopšelio-darželio direktorė.
Bendraudami ir bendradarbiaudami su mokytojais iš skirtingų šalių, projekto dalyviai įgijo vertingų praktinių žinių, ugdė bendravimo kultūrą, kalbinius įgūdžius, dalijosi savo pedagogine patirtimi, su malonumu jungėsi į visas veiklas, kurios buvo intensyvios ir kūrybiškos. Įgytomis žiniomis „Erasmus+“ programos projekto „Smalsiam vaikui sumanus mokytojas“ dalyviai nekantrauja pasidalinti su lopšelio-darželio „Smalsutis“ ir Panevėžio rajono kolegomis.