Naujausias programos „Erasmus+“ veiksmas – iniciatyva „DiscoverEU“ įsibėgėja. Po pandemijos atuoniolikmečiai europiečiai ir šio amžiaus jaunimas iš programos šalių partnerių vėl galėjo laimėti kelionės po Europą traukiniais bilietus. Tam, kad laimėjusiems bilietus jaunuoliams būtų drąsiau keliauti, kad jie būtų pasiruošę įvairiems iššūkiams, kiekvienoje šalyje yra organizuojami specialūs mokymai.

Liepą Vilniuje įvyko jau antrieji „Laimėjau „DiscoverEU“. Kas toliau?“ mokymai, kuriuose dalyvavo 24 „DiscoverEU“ bilietus laimėję jaunuoliai. Pirmieji mokymai vyko gegužės mėnesį – juose dalyvavo 50 žmonių.

Per mokymus neformaliais metodais, per patyrimą, jaunuoliai atsikratė baimių ir nežinomybės, mokėsi, kaip keliauti po Europą vieniems arba tik su keliais draugais, kaip išdrįsti klausti, prašyti pagalbos, kaip išvengti kultūrinio šoko.

Taip pat jaunuoliai gavo praktinės informacijos: kur kreiptis, susidūrus su geležinkelių sistemos nesklandumais, kur ir kaip ieškoti informacijos apie nakvynes, maitinimą, renginius. Kai kuriems jaunuoliams buvo nauja tai, kad kiekviena programos šalis rengia vadinamuosius „Meet-up“ susitikimus, suteikiančius galimybę dar geriau pažinti šalį, net gauti nemokamą nakvynę ir maitinimą. Savo patirtimi pasidalijo ankstesniųjų „DiscoverEU“ etapų dalyviai ir daug kelionių patyrę mokymų vadovai.

Būrys 18-19 metų jaunuolių ne tik pasijuto labiau pasirengę pažinti Europą traukiniais, bet ir užmezgė draugystes, kai kurie suplanavo keliones kartu.

Jeigu jums aštuoniolika, o gal turite draugų, kuriems aštuoniolika arba greit tiek bus, sekite naujienas šioje svetainėje, Facebook ir Instagram paskyrose „ES galimybės jaunimui“ ir nepraleiskite naujų kvietimų prisijungti prie „DiscoverEU“.

O čia kviečiame pasižvalgyti po liepos mėnesį vykusių mokymų akimirkas:

  • Luko Tribandžio nuotr.

Nuotraukos Luko Tribandžio