ŠIUO METU TAIKOMAS TVARKAS GALITE RASTI ČIA.

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (toliau – JTBA) supranta, kad dėl koronaviruso pandeminės situacijos organizacijos ir dalyviai, įgyvendinantys neformaliuoju ugdymu pagrįstas veiklas, remiamas pagal programą „Erasmus+“ (jaunimo sritį), susiduria su įvairiais klausimais dėl veiklos organizavimo bei išlaidų padengimo.

Atsižvelgiant į taikomus apribojimus dėl koronoviruso paplitimo ir vadovaujantis  Europos Komisijos 2020-03-27 raštu „Coronavirus – Guidance to the NAs on the application of section 3.16 (force majeure) of the Guide for National Agencies and ‘Questions and Answers’ (batch 1)“,  bei 2020-04-14 rašto papildymu (batch 2), taip pat JTBA direktorės įsakymais buvo patvirtintos tvarkos dėl:

  • „Erasmus+“ jaunimo mainų ir jaunimo darbuotojų mobilumo veiklų organizavimo ir išlaidų finansavimo laikotarpiu, kai yra taikomi oficialūs apribojimai dėl koronaviruso paplitimo.
  • „Erasmus+“ jaunimo srities strateginių partnerysčių projektų veiklų organizavimo ir išlaidų finansavimo laikotarpiu, kai yra taikomi oficialūs apribojimai dėl koronaviruso paplitimo.
  • „Erasmus+“ jaunimo dialogo projektų veiklų organizavimo ir išlaidų finansavimo laikotarpiu, kai yra taikomi oficialūs apribojimai dėl koronaviruso paplitimo.

Tvarkos pateiktos teksto pabaigoje kaip prisegtukai.

Tvarkų nuostatos taikomos tik tam laikotarpiui, kai yra oficialūs apribojimai veiklų organizavimui ir kelionėms dėl koronaviruso paplitimo. Oficialiais apribojimais laikomi Lietuvos Respublikos Vyriausybės paskelbti nutarimai ir rekomendacijos dėl veiklų organizavimo Lietuvoje, kelionių iš ir į Lietuvą. Oficialiais taip pat laikomi projekto partnerio šalies, atvykstančio dalyvio šalies Vyriausybės nutarimai ir rekomendacijos dėl veiklų neorganizavimo toje šalyje ar nekeliavimo iš ir į jų šalį.

Tvarkos galės būti atnaujinamos gavus naujus tiesioginius nurodymus iš Europos Komisijos.