Kviečiame į Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos 2021 m. gruodžio 15 d. 13-17 val. rengiamą Europos Sąjungos programų „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpusas“ naujo etapo pristatymo renginį. Nuotoliniame renginyje dalyviai galės ne tik sužinoti, ką iki šiol Lietuvos ir Europos jaunimui davė šios programos, ko galima tikėtis per kitus šešerius naujojo etapo metus, bet ir patys aktyviai dalyvauti renginio programoje dalindamiesi savo patirtimi, pateikdami rūpimus klausimus apie Europos Sąjungos teikiamas galimybes jaunimui. Renginyje galėsite pasirinkti jus dominančias temas ar „pasivaikščioti“ tarp skirtingų diskusijų kambarių. Pažadame interaktyvų, gausų įdomios informacijos renginį jaunimui ir apie jaunimą!

Šiemet prasidėjo naujas programų „Erasmus+“ ir „Europos solidarumo korpuso“ etapas, kuris truks iki 2027 metų. Per septynerius metus bus siekiama, kad jaunimas kuo aktyviau dalyvautų žaliajame kurse, prisidėtų prie Europos skaitmeninių permainų; taip pat programomis šiame etape itin skatinama įvairių jaunimo grupių įtrauktis.


Be šių programų polių, renginyje bus pristatyti ankstesnio programų etapo rezultatai, programų naujovės, siūlomos galimybės jaunimui šešiose skirtingose srityse, vadinamuose veiksmuose. Iš pirmų lūpų išgirsite, kokių apčiuopiamų rezultatų jauniems žmonėms ir juos supančiai bendruomenei paliko kiekvieno iš veiksmų jau įgyventi projektai.


Renginys skirtas oficialiai atidaryti programų „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpusas“ naują etapą Lietuvoje, dalintis jaunimo projektų sėkmės istorijomis bei pristatyti pagrindines programų kryptis jauniems žmonėms, jaunimo ir su jaunimu dirbančioms organizacijoms, jaunimo centrams, jaunimo erdvėms, jaunimo darbuotojams, mobilaus darbo ir darbo su jaunimu gatvėje komandoms, savivaldybių jaunimo reikalų taryboms, jaunimo reikalų koordinatoriams, buvusiems ir esamiems pareiškėjams, projektų dalyviams, sprendimų priėmėjams ir žiniasklaidai.


Renginys vyks nuotoliniu būdu. Renginio nuorodą gaus užsiregistravę dalyviai.
Norinčiuosius dalyvauti renginyje prašome užsiregistruoti užpildant REGISTRACIJOS FORMĄ iki gruodžio 13 d.

PROGRAMA


Renginio moderatorius Marius Ulozas, Politikos tyrimų ir analizės instituto direktorius


13:00 – 13:10 RENGINIO ATIDARYMAS


13:10 – 13:40 EUROPOS JAUNIMAS ŠIANDIEN IR RYTOJ


• SVEIKINIMO ŽODIS

Vilma Augienė, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo viceministrė
Agnė Kazlauskaitė, l.e.p. Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovė
• „KAIP KEITĖSI JAUNIMO DALYVAVIMAS PER PASTARUOSIUS 20 METŲ“
Jonas Laniauskas
, Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – JRD) direktorius
• „ERASMUS+“ JAUNIMO SRITIES IR „EUROPOS SOLIDARUMO KORPUSO“ NAUJOVĖS 2021-2027 M.
Loreta Eimontaitė, JRD Tarptautinės jaunimo politikos skyriaus vedėja


13:45 – 15:00 ES GALIMYBĖS JAUNIMUI (I DALIS)
• JAUNIMO DALYVAVIMO VEIKLOS

Moderuoja Nerijus Miginis, Elektrėnų kultūros centro kultūros projektų vadovas
Evelina Stanaitienė, JRD vyriausioji specialistė, „Erasmus+“ jaunimo dalyvavimo projektų koordinatorė
Projektų pavyzdžius pristatys Rugilė Andrejevskytė (VšĮ „Europos namai“ įgyvendintas projektas „Žinau, ką renku“) ir Nerijus Miginis (VšĮ Politikos tyrimų ir analizės instituto įgyvendintas projektas „Misija (ne)įmanoma: jaunimui draugiškos bendruomenės“)
• JAUNIMO MOBILUMAS (MAINAI)
Moderuoja Aistė Šlajūtė, mokymų vadovė ir konsultantė, žmogaus teisių aktyvistė, JRD „Europos solidarumo korpuso“ Mokymų vadovų tinklo narė
Rugilė Stakėnaitė, JRD vyriausioji specialistė, „Erasmus+“ jaunimo mainų projektų koordinatorė
Projektų pavyzdžius pristatys Mingailė Kotryna Ružytė (VšĮ „Jaunimo ambasadoriai“ įgyvendintas projektas „Social Europe: Myth or Reality“) ir Druskininkų jaunimo užimtumo centro atstovas (įgyvendintas projektas „HOPE! – Help Others Promote Entrepreneurship“)
• SAVANORIŠKA VEIKLA
Moderuoja Milda Lukoševičiūtė, VšĮ „Socialinis veiksmas“ vadovė
Karolina Lipnickienė ir Gytis Puišė, JRD vyriausieji specialistai, „Europos solidarumo korpuso“ savanoriškos veiklos projektų koordinatoriai
Projektų pavyzdžius pristatys Živilė Dragūnė (VšĮ „Skautų slėnis“) ir Kristina Raščiuvienė (Panevėžio „Šviesos“ ugdymo centras)

15:00 – 15:15  PERTRAUKA


15:15 – 16:30 ES GALIMYBĖS JAUNIMUI (II DALIS)
• BENDRADARBIAVIMO PARTNERYSTĖS

Moderuoja Laimonas Ragauskas, Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacijos pirmininkas
Eglė Poteliūnė, JRD vyriausioji specialistė, „Erasmus+“ bendradarbiavimo partnerysčių projektų koordinatorė
Projektų pavyzdžius pristatys Laimonas Ragauskas (Lietuvos neformaliojo ugdymo asociacijos įgyvendintas projektas „Badges4Good“) ir Laura Babaitytė (Europos savanorių tarnybos asociacijos SALTES įgyvendintas projektas „Shake a leg, together!“)
• SU JAUNIMU DIRBANČIŲ ASMENŲ MOBILUMAS
Moderuoja Raminta Rusovičiūtė, VšĮ „Inovatyvi karta“ vadovė
Monika Paulauskaitė, JRD vyriausioji specialistė, „Erasmus+“ su jaunimu dirbančių asmenų mobilumo projektų koordinatorė
Projektų pavyzdžius pristatys Nerijus Miginis (Elektrėnų kultūros centro įgyvendintą projektą „How to establish a youth center“ ir Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas“ įgyvendintą pažintinį vizitą „Youth policy in Klaipėda – European youth capital 2021“) ir Roman Šarpanov (VšĮ „Eduplius“ įgyvendintas projektas „What the duck“)
• SOLIDARUMO PROJEKTAI
Moderuoja Vladas Polevičius, Visuomenės ir verslo plėtros instituto direktorius
Evelina Stanaitienė, JRD vyriausioji specialistė, „Europos solidarumo korpuso“ solidarumo projektų koordinatorė
Projektų pavyzdžius pristatys Raimonda Bogužaitė (kartu su asociacija „Jaunimo laisvalaikis“ įgyvendintas projektas „I’m Possible“) ir Ieva Urbonaitė (kartu su Šilalės rajono visuomeninių jaunimo organizacijų sąjunga „Apskritasis stalas“ įgyvendintas projektas „Gyvūnų teisių užtikrinimas Šilalės rajono savivaldybėje“); Agnė Prokopaitė (kartu su VšĮ „Neformalaus ugdymo namai“ įgyvendintas projektas „Patogus kinas“)


16:30 – 17:00 APIBENDRINIMAS IR RENGINIO UŽDARYMAS
REGISTRACIJA ČIA iki gruodžio 13 d.