Reaguodama į besikeičiančią situaciją, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra, administruojanti  „Erasmus+“ jaunimo (neformaliojo ugdymo) sritį, atnaujina informaciją, aktualią organizacijoms, įgyvendinančioms „Erasmus+“ jaunimo srities ir „Europos solidarumo korpuso“ projektus, bei asmenims, ketinantiems dalyvauti projektų veiklose.

APRIBOJIMAI

Birželio 17 d. baigėsi Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas ir įvestas valstybės lygio ekstremaliosios situacijos režimas. Kokie apribojimai Lietuvoje taikomi pagal šį rėžimą galite sekti ČIA. 

Europos Sąjungos šalys, siekdamos kuo saugiau ir paprasčiau atnaujinti judėjimą, imasi įvairių priemonių ir įrankių. Vienas jų – interaktyvus žemėlapis, kuriame galite rasti pagal oficialius valstybių šaltinius parengtą susistemintą informaciją apie kelionių ir kitus apribojimus įvairiose šalyse. 

REKOMENDACIJOS

Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra „Erasmus+“ jaunimo (neformaliojo ugdymo) srities projektų organizatorius ir dalyvius skatina prieš priimant sprendimą pradėti organizuoti veiklas ar dalyvauti jose įprastu būdu (fiziškai) – atidžiai susipažinti su esamais apribojimais ir labai kruopščiai įvertinti rizikas. 

Tarptautinių veiklų įgyvendinimas ar vykimas į veiklas užsienio šalyse galimas tik tada, jei atvykus/nuvykus netaikoma saviizoliacija; jei projekto įgyvendintojai yra pasirengę užtikrinti dalyvių, partnerių, bendruomenės ir kt. saugumą veiklų metu; jei organizacijos ir dalyviai sutinka dėl sprendimo (organizuoti, dalyvauti) įvertinę rizikas ir supratę atsakomybes, atsižvelgdami į Lietuvos ir užsienio valstybių oficialias nuostatas. Planuojant įgyvendinti tarptautines veiklas ar vykti į veiklas užsienio šalyse kviečiame pasikonsultuoti su Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra.

Organizacijas, kurios jau priėmė sprendimą pradėti organizuoti projektų veiklas įprastu būdu – kviečiame susipažinti su rekomendacijomis dėl projektų veiklų įgyvendinimo. Rekomendacijos ČIA.

Organizacijas, kurios svarsto apie visų ar dalies veiklų įgyvendinimą nuotoliniu būdu – kviečiame susipažinti su tolesniame skyriuje pateiktomis tvarkomis. 

PROJEKTŲ VEIKLŲ ORGANIZAVIMO BEI IŠLAIDŲ FINANSAVIMO TVARKOS PANDEMIJOS METU

Tvarkomis nustatyta, kaip gali būti organizuojamos „Erasmus+“ jaunimo (neformaliojo ugdymo) srities projektų veiklos laikotarpiu, kai yra taikomi oficialūs apribojimai dėl koronaviruso paplitimo, ir kaip yra finansuojamos projektų išlaidos, kai dėl taikomų oficialių apribojimų veiklos organizuojamos nuotoliniu, mišriu ar įprastu būdu, kai yra atšaukiamos ar nukeliamos.  

  • „Erasmus+“ jaunimo srities projektų veiklų organizavimo bei išlaidų finansavimo koronaviruso pandemijos metu tvarkos paskutinį kartą buvo atnaujintos 2020 m. birželio 17 d. Tvarkas galite rasti ČIA.

NORINT PASIKONSULTUOTI

Nutraukus karantiną, Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra atnaujina darbą biure. Kadangi darbuotojai sugrįžta palaipsniui, vis dar raginame kilus klausimams pirmiausia susisiekti elektroniniu paštu ar telefonu ir tik po to, esant būtinybei, tartis dėl susitikimo biure.

Visus klausimus, susijusius su „Erasmus+“ jaunimo sritimi ir „Europos solidarumo korpusu“, programų koordinatoriams, buhalteriams, administracijai ir kt. galite užduoti šiais kontaktais.