Šiemet Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorija įgyvendina du „Erasmus+“ projektus: mobilumo projektą „Ugdymo kokybės gerinimas Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijoje“ ir strateginių partnerysčių projektą „Developing professional knowledge, skills, and competence for music students“. Dėl Covid-19 situacijos šiemet pagal mobilumo projektą į kursus Suomijoje ir Estijoje neišvyko dvi darbuotojos, greičiausiai bus atšaukti ir vasarą vyksiantys kursai Graikijoje ir į kursus nevyks dar dvi darbuotojos.

Tačiau darbuotojai džiaugiasi galimybe per projektą mokytis užsienio kalbos – šiemet bus daugiau laiko nei įprastai pagerinti anglų kalbos kalbinius įgūdžius. Maloniai nustebino kursų Suomijoje ir Estijoje organizatorius – pakvietė išklausyti kursų pristatymą nuotoliniu būdu (https://www.euneoscourses.eu), todėl „Benchmarking“ ir „Coaching“ kursų, į kuriuos turės vykti mūsų pedagogai, pristatymą galėjo išgirsti daugiau mokytojų, nei planavome. Dėkojame EUNEOS kursų organizatoriui už galimybę ir lauksime kitų kursų termino!

Dėl koronaviruso atšauktas strateginių partnerysčių projekto susitikimas Latvijoje, kur mūsų mokyklos mokiniai turėjo įgyvendinti numatytas projekte veiklas kartu su Latvijos ir Turkijos partneriais. Projekto koordinatoriai mokiniams ir mokytojams pageidaujant nutarė nestabdyti projekto ir kilo idėja sukurti projekto logotipą. Buvo sukurtos logotipo konkurso sąlygos, pagal kurias mokiniai patys turėjo susiskirstyti į grupes (mokiniai užsiregistravo „eTwinning“ platformoje ir galėjo komunikuoti, taip pat sukurta „Whatsapp“ tarptautinė mokinių grupė), pasirinkti programinę įrangą logotipui kurti, o rezultatus atsiųsti į projektui sukurtą „Instagram“ platformą, kurioje vyks viešas balsavimas – taip bus išrinktas projekto logotipas.

Konkurso sąlygos buvo išsiųstos projekte dalyvaujantiems mokytojams, paskelbtos „eTwinning“ platformoje, jose numatyti veiklų terminai. Svarbu pažymėti, kad mokiniai į grupes skirstėsi vienas kito nepažinodami – pagal konkurso sąlygas buvo siūloma jungtis į grupes pagal bendrus pomėgius, mėgstamą muziką ir pan. Šitą veiklą sėkmingai koordinuoja mūsų mokyklos gitaros mokytojas, kuris taip pat džiaugiasi įdomia, nekasdienine veikla.