Mes, Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos, mokytojai ir mokiniai vykdome „Erasmus+“ projektą „DiscriminACTion for a better IntegrARTion“. Projektą vykdome nuo 2018 m. rugsėjo ir jis turėjo baigtis šių metų rugpjūčio pabaigoje. Juo siekiame mokinius supažindinti su diskriminacijos sąvoka, jos rūšimis, mokomės atpažinti diskriminaciją ir siekiame išmokti būti tolerantiški kitiems ir kitokiems per įvairias menines veiklas: piešinius, skulptūrą, muziką, teatrą.

Šią gegužę turėjo įvykti paskutinis projekto partnerių susitikimas pas mus mokykloje, Vilniuje, bet dėl pandemijos ir karantino vizitas neįvyko. Vizito metu viena iš suplanuotų veiklų buvo kartu pažymėti Europos dieną ir švęsti mūsų vienybę ir draugystę. Nors partneriai ir neatvyko, renginio neatsisakėme – tiesiog perkėlėme jį į „Zoom“ platformą.

Susijungę kartu mokytojai ir mokiniai iš Lietuvos, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos, iš viso apie 50 žmonių, simboliškai paminėjome Europos dieną kartu sušokdami šokį pagal Lietuvos dainą Eurovizijos konkursui „On Fire“. Išties smagi patirtis ir puikus įrodymas, kad viskas įmanoma!