Šiemet RIMI Vilniaus maratono bėgikų gretas papildė arti 500 mėlynais marškinėliais apsivilkusių dalyvių. „Erasmus+“ programoje dalyvaujančių institucijų atstovai, dėstytojai, mokytojai, administracijos darbuotojai ir tarptautiniuose mainuose, stažuotėse dalyvaujantys studentai susibūrė 5 km bėgimui tam, kad primintų apie milžinišką tarptautinių programų kuriamą naudą visuomenei, ir primintų, kad pandemijos kontekste nesustojo nei gyvenimas, nei „Erasmus+“ veikla.
„Pasaulį sukrėtusi pandemija mūsų neišgąsdino, atvirkščiai – tik sustiprino. Išties, kartu esame stiprūs. Kaip šiandien, sekmadienį, bėgame suglaudę pečius, taip pirmadienį ir kasdien nuoširdžiai, suvieniję jėgas, dirbame tam, kad kuo daugiau studentų ir švietimo institucijų darbuotojų galėtų pasinaudoti „Erasmus+“ programos galimybėmis. Nuoširdžiai primenu, kad tarptautinės programos tebegyvuoja, ir kviečiu nepraleisti savo tobulėjimo šanso“, – sako Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.
Anot G. Kaklauskienės, mėlynai nusidažiusi komanda šiemet turėjo net kelis tikslus – ne tik draugiškai įveikti 5 km distanciją, bet ir parodyti, kad pandeminis kontekstas nesustabdė tarptautinių projektų. Studentai vis dar vyksta į studijų mainus užsienyje, užsieniečiai vis dar renkasi Lietuvos universitetus, profesinių mokyklų mokiniai keliauja į praktikas užsienyje, o dėstytojai vyksta į dėstymo vizitus.
Trečiasis „Erasmus+“ bėgikų komandos tikslas – parodyti komandos įvairovę. Kaip ir pati programa skirta įvairiausių tautybių, pažiūrų, pomėgių ir gebėjimų dalyviams nuo mokyklinuko iki senjoro, taip ir bėgime dalyvaujanti komanda sujungė kelių kartų atstovus – jauniausiai dalyvei vos 11 metų, o vyriausioji ką tik atšventė 65-erių metų jubiliejų. Su „Erasmus+“ komanda bėgs atstovai iš 51 „Erasmus+“ projektus Lietuvoje įgyvendinančios institucijos. Komandos nariai į Vilnių suvažiuos iš 21 Lietuvos miesto ir miestelio.
Jau penktąjį kartą kartu su Joniškio „Aušros“ gimnazijos komanda bėgime dalyvaujantis informacinių technologijų specialistas, IT mokytojas Kęstutis Motiejuitis sako, kad dalyvavimas „Erasmus+“ leidžia jam tobulėti kaip mokytojui. „Projektuose pasisemiu patirties, idėjų, galiu bendrauti ir bendradarbiauti su kitų šalių mokytojais, pažinti kitas kultūras, tradicijas, įtraukiant į šią veiklą ir mūsų mokyklos moksleivius. Na, o bėgimas su „Erasmus+“ komanda suteikia daug džiaugsmo, gerų emocijų.“
Jam antrina Gabrielė Mikalauskaitė, Vitlio licėjaus Kembridžo programos ir projektų vadovė. „Manau, kad tai puiki iniciatyva, suburianti daug bendraminčių. Kaskart dalyvaudama kartu su „Erasmus+“ komanda jaučiu didelį palaikymą, galiu eiti į nemokamas treniruotes su viena geriausių ir greičiausių Lietuvos maratonininkių Vaida Žūsinaite – ir taip prisiversti išsijudinti ir pasportuoti. „Erasmus+“ projektai suburia labiausiai motyvuotų pedagogų ir studentų būrius – nebijančių išbandyti save, mesti iššūkį draugams ar kolegoms. Taip gimsta šaunios, stiprios komandos,“ – bėgimo iniciatyva džiaugiasi G. Mikalauskaitė.
Neskaičiuojant lietuvių, daugiausiai bėgikų užsiregistravo iš Prancūzijos, Turkijos, Ispanijos, Vokietijos, Italijos, Ukrainos, Belgijos. Taip pat bus galima sutikti svečių iš itin tolimų kraštų: Argentinos, Uzbekistano, Nigerijos, Malaizijos, Japonijos, Jordanijos, Indijos, Azerbaidžano ir kitų.
„Prie šios komandos nusprendžiau prisijungti, nes noriu sutikti naujų, įdomių žmonių, žinau, kad susipažinsiu su studentais, kurie studijuoja kituose miestuose. Negalėčiau konkrečiai apibūdinti, kuo pasižymi „Erasmus+“ bendruomenė, nes ji tokia skirtinga! Manau, kad nėra tipinio „Erasmus+“ studento – mes visi tokie skirtingi ir tai yra mūsų stiprybė, taip tik įdomiau,“ – mintimis dalijasi Léopold Chesneau, atvykusi iš Sorbonos universiteto Prancūzijoje. Taip pat mergina priduria, kad džiaugiasi studijų mainams pasirinkusi Lietuvą, mėgaujasi šalies grožiu ir maloniais žmonėmis. Ji jau rekomendavo šalį aplankyti savo draugams.
„Erasmus+“ komanda Vilniaus maratone dalyvauja jau penktąjį kartą. Komandą treniruoja ir į priekį veda olimpietė, bėgikė, daugkartinė Lietuvos čempionė Vaida Žūsinaitė-Nekrošienė. Šia iniciatyva siekiama priminti pasauliui apie „Erasmus+“ programos mastą, visuomenei kuriamą naudą. Taip pat tai paskatinimas kiekvienam nepraleisti savo tobulėjimo šanso.
„Bėk su Erasmus+“ inciatyvą organizuoja „Erasmus+“ programą Lietuvoje administruojantys Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.