Lietuva jau 20 metų priklauso Europos Sąjungai ir tai suteikia mums galimybę būti Europos bendruomenės dalimi, bendradarbiauti su kitomis valstybėmis, dalintis gerąja patirtimi. „Erasmus+“ yra viena ryškiausių Europos Sąjungos programų, kuri padeda Lietuvos jaunimui plėsti akiratį, įgyti tarptautinės patirties, ugdyti tarptautinius ryšius bei vertybes. Europos dienos proga Švietimo mainų paramos fondas kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje organizuoja įdomią ir jaunatvišką diskusiją „Kuo svarbi tarptautinė „Erasmus+“ patirtis dabartiniame geopolitiniame kontekste“.

Diskusijos metu bus dalinamasi mintimis ir įžvalgomis apie tarptautinės patirties svarbą, kaip ji prisideda prie jaunų žmonių pilietiškumo ir pasaulėžiūros, kaip „Erasmus+“ patirtis padeda formuoti tolimesnius gyvenimo pasirinkimus.

Diskusiją moderuos Dovilė Filmanavičiūtė, kartu dalyvaus socialinių tinklų žvaigždė Paulius Mikolaitis (Demiko), „Erasmus+“ studentė Galina Smith, visuomenininkė, savo gyvenime taip pat išbandžiusi „Erasmus+“ Urtė Petrulytė, Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Umberto Masi.

Kada ir kur?

2024 m. gegužės 9 d. 13.00 val. Europos informacijos centre, Gedimino pr. 16 (įėjimas iš Vilniaus g.)

Registracija

Kitos Europos dienos veiklos

Taip pat tądien Vilniaus gatvė vienai dienai taps „Europos gatve“. Nuo 11 val. iki pat vakaro joje lauks smagios veiklos, gyva muzika, kinas po atviru dangumi ir Eurovizijos pusfinalis tiesiogiai. „Europos gatvės“ restoranuose rasite Europos dienai skirtų pasiūlymų.

Europos dieną švęsti kviečiame dalyvaujant ir Europos egzamine – jau penkioliktąjį kartą vyksiančioje žinių apie Europos Sąjungą viktorinoje. Europos egzaminas vyks internetu gegužės 9 d. 8.00–23.59 val. portale europosegzaminas.lrt.lt.  

Pilną Europos dienos programą rasite Europos Komisijos svetainėje ir Facebook, o daugiau informacijos apie Europos egzaminą – LRT portale ir Facebook.

Prisijunkite prie mūsų, bendraukime ir kartu švęskime Europos dieną!