Šį savaitgalį Vilniaus gatves „Erasmus+“ banga nudažė mėlyna spalva. Septintą kartą startavo Švietimo mainų paramos fondo iniciatyva „Bėk su Erasmus+“, kurios metu ryškiai mėlynais marškinėliai pasipuošę 570 dalyvių drauge įveikė 5 km. distanciją „Vilniaus maratone“.

Programa „Erasmus+“ skirta įvairiausių tautybių, pažiūrų, pomėgių, amžiaus ir gebėjimų asmenims ir tai puikiai atsispindėjo erasmusų komandos sudėtyje. Čia galėjai sutikti programos dalyvius net iš 45 pasaulio šalių ir įvairių Lietuvos miestų ir miestelių! Komanda apjungė visą pasaulį: joje bėgo portugalai, ukrainiečiai, ispanai, šveicarai, lenkai ir daugelio kitų šalių piliečiai, atvykę į Lietuvą mokytis ir įgyti tarptautinės patirties.

Mėlynus marškinėlius su šūkiu „Erasmus+“ praturtina gyvenimus, išlaisvina mintis“ vilkėjo ir 5 km įveikė moksleiviai, studentai, senjorai, mokytojai ir dėstytojai. Jauniausiam dalyviui buvo vos 11 metų, o vyriausiajam – 67 metai.

„Bėk su Erasmus+“ iniciatyva – tai ne tik fizinio aktyvumo skatinimas, tai puiki proga užsieniečiams ir svečiams iš kitų miestų pažinti Vilnių, susipažinti ir rasti draugų bei pasijusti vienos didelės tarptautinės švietimo šeimos dalimi. Džiaugiamės, kad ši iniciatyva prigijo Lietuvoje ir tapo žinoma tarp kitų šalių „Erasmus+“ programą administruojančių nacionalinių agentūrų. Kai kurios iš jų bando perimti Lietuvos pavyzdį ir tokius renginius organizuoti savo šalyje“, – pasakoja Švietimo mainų paramos fondo direktoriaus pavaduotoja Gražina Kaklauskienė.

„Erasmus+“ programai Lietuvoje jau 25-eri

Šie metai „Erasmus+“ programai Lietuvoje yra jubiliejiniai – 25-ieji. 1998 metais Lietuvoje startavusi programa „Erasmus+“ yra populiariausia Europos Sąjungos žinių ir patirčių mobilumo programa. Jos galimybėmis mokytis užsienyje per paskutinius 10 metų pasinaudojo apie 165 000 asmenų. Tai reiškia, kad kiekvieną dieną tobulintis ar savanoriauti į užsienį išvyksta maždaug 45 lietuviai: dėstytojai, mokytojai, moksleiviai, studentai, suaugusiųjų švietimo darbuotojai, jaunuoliai ir jaunimo sektoriaus darbuotojai.

Ne tik lietuviai naudojasi galimybėmis įgyti tarptautinės patirties užsienyje. Kasdien Lietuvą pasirenka ir čia mokymosi ar savanorystės tikslais pagal „Erasmus+“ atvyksta daugiau nei 30 asmenų! Per paskutinius 10 metų Lietuvą aplankė ir čia mokėsi, atliko praktiką, savanoriavo per 122 000 erasmusų iš įvairių pasaulio šalių.

Švietimo mainų paramos fondo duomenimis per paskutiniuosius 10 metų įvykdyta per 3400 „Erasmus+“ projektų. „Erasmus+“ išlieka ypač populiari tarp aukštojo mokslo ir profesinio mokymo institucijų, nes net 93 proc. jų yra programos dalyvės. Iš visų Lietuvos bendrojo ugdymo įstaigų apie 30 proc. yra vykdžiusios bent vieną „Erasmus+“ projektą.

Iniciatyvą „Bėk su Erasmus+“ organizuoja programą  „Erasmus+“ Lietuvoje administruojantys Švietimo mainų paramos fondas ir Jaunimo reikalų agentūra.