Europos Komisija paskelbė Europos klimato paktą – iniciatyvą, suteikiančią visiems galimybę dalytis informacija, diskutuoti, imtis veiksmų klimato krizės klausimu ir būti vis didėjančio Europos kovos su klimato kaita judėjimo dalimi. Naudojantis internetine platforma, rengiant piliečių dialogus bei keičiantis nuomonėmis bus skatinama skaitmeninės ir žaliosios pertvarkos sąsaja. Regionai, vietos bendruomenės, pramonė, mokyklos ir pilietinė visuomenė raginami dalytis informacija apie klimato kaitą bei aplinkos būklės blogėjimą ir apie šių egzistencinių grėsmių šalinimą.

Už Europos žaliąjį kursą atsakingas vykdomasis Europos Komisijos pirmininko pavaduotojas Fransas Timmermansas sakė: „Europos klimato paktas suburs visus, kurie nori imtis mūsų planetai naudingų veiksmų. Šiuo paktu norime padėti visiems europiečiams imtis kasdienių veiksmų, suteikti galimybę dalyvauti žaliojoje pertvarkoje ir vieniems kitus įkvėpti. Imtis veiksmų ir prisidėti prie kovos su klimato kaita gali kiekvienas.“ 

Klimato pakto tikslas – padėti skleisti moksliškai pagrįstą informaciją apie klimato politiką ir teikti praktines rekomendacijas dėl kasdienio gyvenimo sprendimų. Pagal šį paktą bus remiamos vietos iniciatyvos ir pavieniai asmenys bei kolektyvai skatinami įsipareigoti imtis klimato politikos veiksmų, padedant sutelkti paramą ir dalyvavimą. Pradiniu etapu pagal paktą pirmenybė bus teikiama veiksmams keturiose srityse, kurios duoda tiesioginės naudos ne tik klimatui ir aplinkai, bet ir piliečių sveikatai ir gerovei: žaliųjų erdvių, ekologiško mobilumo, efektyviai energiją vartojančių pastatų ir žaliųjų įgūdžių. Pakto taikymo sritis yra atvira ir bus plėtojama remiantis jame dalyvaujančių žmonių ir organizacijų idėjomis ir indėliu.

Europos Komisija taip pat paskelbė atvirą kvietimą žmonėms ir organizacijoms tapti klimato pakto ambasadoriais. Klimato pakto ambasadoriai rodys pavyzdį ir įtrauks savo bendruomenes į klimato politikos veiksmus.

Daugiau informacijos: