Dalijamės Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos informacija apie Europos draudimo kortelės galiojimą.

Dėl ekstremalios situacijos Europos Sąjungos (ES) šalyse esantys Lietuvos apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu, turintys Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), ir toliau gali naudotis jos teikiamomis garantijomis.

Europos sveikatos draudimo kortelė suteikia teisę gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas laikino buvimo ES, Europos ekonominės erdvės šalyse ir Šveicarijos Konfederacijoje metu.

Jei žmogui, šiuo metu esančiam Europos Sąjungos valstybėje, prireikė medicinos pagalbos ir jis neturi ESDK, jis dėl išlaidų kompensavimo turėtų susisiekti su viena iš Lietuvos teritorinių ligonių kasų ir paprašyti atsiųsti sertifikatą. Jis bus atsiųstas medicinos įstaigai, užsienyje suteikusiai medicinos paslaugas.

Ar turintiems ESDK bus kompensuojamas koronaviruso nustatymo testas, jei jo prireiktų, reikia teirautis tos šalies, kurioje jis daromas, medicinos įstaigoje. Nes, primenama, būtinoji medicinos pagalba suteikiama pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už ją sumokama tos šalies teisės aktais nustatyta tvarka ir įkainiais.

Lietuvos piliečiai, kurie šiuo metu vieši už ES ribų, kur ESDK negalioja, prireikus pagalbos turėtų kreiptis į savo privačius draudėjus ir išsiaiškinti rūpimus klausimus.

Privatus draudimas kompensuos tik kitus draudiminius įvykius

Pasak Lietuvos banko, pandemijos ir kitų panašių rizikų sukeltos pasekmės – labai plataus masto ir beveik nevaldomos. Kadangi jų masto prognozuoti beveik neįmanoma, jos nėra apdraudžiamos privačių bendrovių. Koronaviruso kontekste svarbu atsižvelgti, kuriuo metu ir kokios priežastys lėmė sveikatos sutrikimą. Jei sveikata sutriko būtent dėl viruso jau paskelbus pandemiją, draudimo įmonė greičiausiai atsisakys išmokėti draudimo išmoką. Tačiau draudimo apsauga dėl kitų sveikatos sutrikimų ar nelaimingų atsitikimų (pvz., traumos) nenustoja galioti.

Dėl kiekvienos draudimo įmonės draudiminių įvykiu politikos pandemijos metu reikia kreiptis į draudimo įstaigą individualiai.

Parengta pagal Valstybinės ligonių kasos ir Lietuvos banko informaciją