Švietimo mainų paramos fondas sulaukia užklausų iš projektų dalyvių dėl veiklų įgyvendinimo dabartinėje situacijoje. Yra atvejų, kai nerimas dėl saugumo trukdo vykdyti veiklas (į suplanuotus mobilumus atsisako vykti dalyviai, tėvai neišleidžia mokinių ir pan.) ir patiriama nuostolių dėl jau įsigytų kelionės bilietų.  

Suprantame jūsų nerimą, tačiau taip pat primename, kad nerimas nėra force majeure aplinkybė kaip ir sprendimas tiesiog nebevykti į suplanuotą mobilumą, todėl patirti nuostoliai negali būti kompensuoti iš skirtos dotacijos. 

Europos Komisija išaiškino, kad force majeure sąlyga gali būti taikoma nutraukus projekto veiklas, vykstančias Ukrainoje arba Rusijoje. Taip pat force majeure sąlyga gali būti taikoma bet kuriam išvykstamajam mobilumui „Erasmus+“ trečiojoje šalyje*, kuri ribojasi su Ukraina ir kurioje dėl dabartinės situacijos kyla didesnė rizika veiklų dalyviams, pavyzdžiui, Moldova.  

Siekiant išvengti nuostolių, rekomenduojame pirmiausia kylančius klausimus aptarti partnerystėje, kiekvienoje organizacijoje atskirai ir priimti geriausią sprendimą perplanuojant veiklas partnerystėje tolimesniam laikotarpiui (jeigu įmanoma) arba veiklas vykdyti nuotoliniu būdu (kol dar leidžia Covid-19 situacija). Lėktuvų bilietus pirkti su papildoma apsauga, kad būtų galima keisti vardus, pavardes, skrydžio laiką ir pan.

*Programos „Erasmus+“ trečiosios šalys: Armėnija, Azerbaidžanas, Baltarusija, Sakartvelas, Moldova, pagal tarptautinę teisę pripažįstama Ukrainos teritorija.