„Erasmus+“, „Nordplus“ tarptautinių švietimo programų projektai, kurie skatina įtrauktį, ekologinį mąstymą, ugdo skaitmeninius įgūdžius, buvo įvertinti ir apdovanoti Švietimo mainų paramos fondo iškilmingame Kokybės konkurso apdovanojimų renginyje. Institucijų atstovai, įgyvendinę projektus, atvyko iš įvairių Lietuvos kampelių. Tai svarbus įvertinimas žmonėms, dirbantiems švietimo srityje, darantiems kartais ir mažus žingsnius, bet labai svarbius mūsų visuomenės augimui.

2023 m. spalio 26 d. jau septynioliktąjį kartą vykusiame renginyje atskleisti projektų pasiekimai ir pagerbti švietimo bendruomenės nariai, kurie nuolat siekia aukštų standartų, skatina mokinius plėtoti reikalingus įgūdžius ir kompetencijas ir prisideda prie švietimo sistemos klestėjimo. Europos įgūdžių metų proga, daug dėmesio skirta dirbtinio intelekto technologijai.

Šiemet Švietimo mainų paramos fondas apdovanojo kokybiškiausius „Erasmus+“ ir „Nordplus“ projektus įgyvendinusias institucijas ir kitų veiklų dalyvius bei partnerius. Taip pat jau trečią kartą įteikti sertifikatai Europos inovatyvaus mokymo apdovanojimų laureatams.

Susirinkusius svečius pasveikino Švietimo mainų paramos fondo direktorė Daiva Šutinytė, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos viceministrė, atsakinga už profesinį mokymą ir suaugusiųjų švietimą, Agnė Kudarauskienė ir viceministras, atsakingas už studijas, mokslą ir technologijas, Justas Nugaras bei Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.

Fondo vadovė džiaugėsi, kad susirinkome į švietimo „oskarus“ ir esame „alkani“ įgyti naujų įgūdžių. Ji taip pat pabrėžė, kad daugelis susirinkusių yra paskutinė karta, kuri matė dar ne skaitmeninius sprendimus, lempinius televizorius, mygtukinius telefonus. Tačiau pabrėžė, kad turime pradėti vytis technologijas dabar, kad spėtumėme pavyti besikeičiantį pasaulį, bei palinkėjo atrasti įkvėpimų vykdyti gyvenimą keičiančius projektus.

ŠMSM viceministrė A. Kudarauskienė teigė, jog tarptautinių projektų vykdytojai brėžia naujus standartus, atneša naujoves į švietimo pasaulį. Ji dėkojo „Erasmus+“, „Nordplus“ ir Valstybinių stipendijų projektų vykdytojams už sunkų darbą, įdedamas pastangas ir kuriamą naują, geresnę švietimo sistemą ir atnešamas naujoves.

ŠMSM viceministras Justas Nugaras pabrėžė tarptautinių švietimo programų svarbą ir teigė, kad padedant programai „Erasmus+“ Lietuva tapo ta šalimi, iš kurios norisi mokytis kitiems.

M. Vaščega teigė, kad skaitmeniniai ir žalieji bei kiti minkštieji įgūdžiai, tokie kaip komunikaciniai ar gebėjimas įtikinti, yra reikalingi visoms reformoms bei palinkėjo toliau tęsti nuostabius darbus.

Pranešimu apie skaitmenizaciją, ateityje reikalingus įgūdžius ir patarimus, kaip efektyviau panaudoti dirbtinį intelektą savo darbe, dalinosi visuomenininkas ir švietimo inovacijų ekspertas Šarūnas Dignaitis.

„Nors skaitmenizacija – negrįžtamas atgal procesas, o švietimo sektorius – kol kas vienas mažiausiai skaitmenizuotų, tačiau iki 2025 metų išlaidos skaitmenizacijai daugiau nei dvigubės. 65 % moksleivių, kurie šiuo metu eina į pradines klases – dirbs tokius darbus, kurių dar nėra.“

Dalindamasis patarimais apie dirbtinio intelekto įrankius, Šarūnas akcentavo, kad svarbiausia išlaikyti požiūrį, jog ne žmogus prieš dirbtinį intelektą, o žmogus su dirbtiniu intelektu.

Renginio svečius šokio pasirodymais su LED šou elementais džiugino „Ugnies meistrai“, robotų galimybes demonstravo šuniukas-robotas, asistavęs per apdovanojimų ceremoniją, atsiminimui iš renginio buvo galima parsinešti dirbtinio intelekto pieštą portretą, pasidaryti 360 nuotrauką.

Dėkojame mūsų administruojamų programų projektų vykdytojams – kartu su Jumis kuriame ateitį.

2023 m. Švietimo mainų paramos fondo „Kokybės konkurso“ nominantų ir nugalėtojų sąrašą rasite ČIA.

VISAS renginio nuotraukas rasite ČIA.